12.08.2019 14:22 0 Gol

Kalbarczyk i Stenka szykują się do mistrzostw świata i Europy

Fot. archiwum klubu

Zawodnicy GOSRiT Luzino i Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego – Zuzia Kalbarczyk, Paulina Stenka i Bartek Drewa – wzięli udział w II Kickboxing Camp, który połączony był ze zgrupowaniem krajowym Kadry Polski w kickboxingu juniorów wersji pointfighting. Podczas zajęć Kalbarczyk i Stenka przygotowywały się do mistrzostw świata i Europy.

II Kickboxing Camp to obóz dla grupy młodzieży powyżej 14 lat i dorosłych. W tym roku obóz połączono z tygodniowym zgrupowaniem kadry Polski juniorów w kickboxingu. Odbywały się dwa treningi dziennie oraz inne atrakcje typu: park linowy, paintball, bowling, codzienny basen, zwiedzono również muzeum Stutthof – mówi Rafał Karcz, trener kadry narodowej juniorów.

Zgrupowanie szczególnie było ważne dla Zuzanny Kalbarczyk i Pauliny Stenki. Ta pierwsza przygotowuje się do Mistrzostw Europy juniorów, które odbędą się w Gyor na Węgrzech, a Paulina – do Mistrzostw Świata seniorów w Turcji.

Siedem dni na obozie były pracowitych, ale obfitowały w różne formy rekreacji, w ramach odmiany w procesie treningowym. W przypadku Zuzi na ME liczymy na medal, natomiast w listopadzie Paulina Stenka (aktualna mistrzyni świata juniorek) zawalczy już w gronie seniorów na MŚ – dodaje Karcz.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24