12.08.2019 14:50 2 mike/Gdynia.pl/Airport.gdansk.pl

Nowe centrum biurowe Trójmiasta ma powstać przy lotnisku

Mat. pras.

Gdańskie lotnisko, a dokładniej – jego najbliższe otoczenie, ma przyciągać nie tylko pasażerów, ale i przedstawicieli świata biznesu. Takie są założenia budowy Airport City Gdańsk – kompleksu siedmiu biurowców, które będą zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego. Budowa pierwszego z nich powinna się zakończyć w II/III kwartale 2021 roku.

W piątek (9 sierpnia) odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której zaprezentowano projekt Airport City Gdańsk. Udział w wydarzeniu wzięli m.in. Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańsk, Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego, czy Katarzyna Gruszecka, zastępca prezydenta Gdyni. Samorządowcy podkreślali znaczenie tej inwestycji nie tylko dla gdańskiego lotniska, ale i dla całego regionu. Podobnego zdania jest Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, opisywał rozmach tej inwestycji:

Projekt zakłada na dzisiaj budowę jednego budynku biurowego o powierzchni 8,5 tys. metrów kwadratowych do wynajmu, sześć kondygnacji w górę i dwie w dół. Docelowo, jeżeli najemcy odpowiedzą zawieraniem umów, mówimy o lokalizacji siedmiu budynków biurowych o łącznej powierzchni najmu ponad 100 tys. metrów kwadratowych i horyzoncie czasowym sięgającym 15 lat oraz wydaniu na ten projekt miliarda złotych.

Fot. Airport.gdansk.pl

W skład całkiem nowej dzielnicy biurowej docelowa ma wejść siedem budynków. Ich nazwy również będą typowo lotnicze, pochodzą bowiem z alfabetu lotniczego: Alpha, Bravo, Charlie, Delta, Echo, Foxtrot, Golf i Hotel. Biurowce mają łączyć funkcje typowo biznesowe z usługowymi, gastronomicznymi i hotelowymi.

Mat. pras.

Obecnie centrum biurowe Gdańska znajduje się na pograniczu Przymorza i Oliwy. Wiele biurowców powstało wzdłuż głównej osi komunikacyjnej Trójmiasta, czyli alei Grunwaldzkiej. Nowe inwestycje generują jednak dodatkowy ruch na i tak już przeciążonej arterii. Nie sposób nie wspomnieć też o problemach z parkowaniem, które dotyczą zarówno pracowników poszczególnych firm, jak i klientów, którzy korzystają z ich usług. Tymczasem inwestycja przy gdańskim lotnisku jest bardzo dobrze skomunikowana. Uwagę zwraca zarówno niewielka odległość do Obwodnicy Trójmiasta i autostrady A1, jak i dostępność przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Mówimy o budynkach w unikalnym położeniu, niemalże na lotnisku, oferujących niezwykle wysoką jakość przestrzeni biurowych. To produkt dla nieprzeciętnego klienta, a takich chcemy do Trójmiasta przyciągać – wiceprezydent Katarzyna Gruszecka.

Mat. pras.

Inwestycja ma być finansowana z emisji obligacji Banku Pekao SA, a także ze środków własnych gdańskiego lotniska. Wynajmem powierzchni biurowych zajmie się jedna z profesjonalnych spółek świadczących tego typu usługi na rynku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24