12.08.2019 14:10 9 Kwt/WCK

'Potańcówka Miejska' przeniesie wejherowian do okresu dwudziestolecia międzywojennego

Fot. Pracownia Pozytyw/archiwum

Wejherowianie będą mieli okazję przenieść się w czasie i wziąć udział miejskiej potańcówce w rytmach Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej. Niezwykła zabawa miejska w klimacie retro odbędzie się 15 sierpnia od godziny 14:00 na Placu Jakuba Wejhera. Podczas wydarzenia spotkamy na wejherowskim rynku retro fotografa, który pozwoli nam poczuć się jak za dawnych lat.

"Potańcówka Miejska" zabierze jej uczestników do okresu dwudziestolecia międzywojennego. Każdy może poczuć ten niezwykły klimat. W tym czasie przekonamy się, jak spędzały czas nasze babcie i dowiemy się, jak randkowano na początku XX wieku. To właśnie bowiem podczas takich potańcówek nasi dziadkowie zabiegali o względy babć. Każdy chętny będzie mógł poznać podstawy tańców swingowych. Wystarczą wygodne buty, pozytywne nastawienie i dobry humor.

Ulice przemierzać będą bicykliści na starodawnych rowerach. Kataryniarz przypomni przepiękne, dawne melodie. Będzie można odwiedzić stragany sprzed lat, zajrzeć na stoisko modystki, która w swym kąciku zaprezentuje niezwykle efektowne nakrycia głowy inspirowane modą lat dwudziestych. Najmłodsi będą mogli skosztować waty cukrowej oraz oddać się grom i zabawom prowadzonym przez animatorów uwielbiających dawne formy spędzania czasu wolnego. Przybliżą najmłodszym zabawy, w które bawili się nasi dziadkowie, gdy jeszcze byli dziećmi. Pokażemy, że te historyczne figle mogą być nadal atrakcyjne. Kto wie, może choć od czasu do czasu pozwolą oderwać się od telefonów komórkowych i tabletów – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

O godzinie 19:00 wystąpi Warszawska Orkiestra Sentymentalna, która wykona piosenki i pieśni z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, aranżacje Henryka Warsa i Rostworowskiego, wykonania orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka.

W trakcie tego wydarzenia otwarta dla zwiedzających będzie sala historyczna w ratuszu.

Organizatorzy wydarzenia zachęcają do przejrzenia garderoby naszych dziadków. Najbardziej efektowny kostium zostanie nagrodzony.

fot. archiwum


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24