07.08.2019 12:10 14 NW

Nowa inwestycja za 20 milionów złotych już wymaga remontu

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Mieszkańcy Darzlubia narzekają na nierówną i zapadającą się drogę. Mowa o ulicy Puckiej, która została zmodernizowana podczas budowy kanalizacji sanitarnej w tej samej miejscowości. Naprawa drogi miała zostać wykonana do końca lipca, jednak ze względu na okres wakacyjny i natężony ruch, wójt gminy Puck deklaruje, że z nowej nawierzchni mieszkańcy i turyści będą mogli się cieszyć wraz z początkiem października.

W czerwcu 2018 roku ruszyły prace związane z modernizacją ul. Puckiej w Darzlubiu. Powstało m.in. 7,69 km kanalizacji sanitarnej, w tym 5,25 km sieci kanalizacji grawitacyjnej i 2,44 km sieci kanalizacji tłocznej. Prace związane z kanalizacją zakończyły się zgodnie z planowanym terminem, jednak jakość pozostawia wiele do życzenia.

Łączny koszt inwestycji wyniósł około 20 milionów złotych. Skanalizowanie Darzlubia pochłonęło niemalże 15 milionów złotych, a remont drogi, odwodnienie, chodniki i nowa nawierzchnia – około pięć milionów.

Od wykonania nowej drogi nie minęło wiele czasu, a mieszkańcy już skarżą się na jej jakość. I choć problem istnieje, a nierówności na drodze nie da się nie zauważyć, to część mieszkańców twierdzi, że wszystko jest w porządku, a ewentualne niedociągnięcia z pewnością wkrótce zostaną naprawione.

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Inwestycja nie została jeszcze odebrana ostatecznie od wykonawcy. I choć część projektu, tj. kanalizację sanitarną, udało się zrealizować zgodnie z założeniami i może z niej korzystać około 80 procent mieszkańców, to nie obejdzie się bez ponownej modernizacji. Obecnie mieszkańcy borykają się m.in. z wodą, która zalewa ich posesje.

Owszem, zakończyliśmy prace z odbioru kanalizacji sanitarnej, natomiast droga nie została odebrana, w wyniku stwierdzenia pewnych wad i usterek, które wystąpiły w nawierzchni – to pewne zapadnięcia, wyniesienia studzienek. Miało być to zrealizowane do końca lipca, jednak patrząc na ruch, jaki występuje na drogach, przesunęliśmy zadanie do końca sierpnia. Prawdopodobnie czeka nas wymiana nawierzchni, a to wiąże się z zamknięciem ruchu – mówi Tadeusz Puszkarczuk, wójt gminy Puck.

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Poprawki wykonane będą w ramach gwarancji i z racji tego, że prace nie zostały jeszcze odebrane. W związku z tym, gmina nie poniesie żadnych dodatkowych kosztów naprawy drogi.

Fot. Damian Klechowicz/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24