07.08.2019 11:30 0 mike/Pomorskie.eu/Airport.gdansk.pl

Ruszą kolejne nowe połączenia lotnicze – z Gdańska do Odessy

Fot. Aleksander Olszak/Pomorskie.eu

Dwie największe linie niskokosztowe, Wizz Air i Ryanair, na przełomie października i listopada uruchomią loty z Gdańska do Odessy. Podróż między oboma miastami potrwa około dwie godziny. Bilety można już rezerwować na stronie internetowej węgierskiego przewoźnika.

We wtorek informowaliśmy o zwiększeniu od grudnia częstości lotów do Edynburga. Okazuje się, że to nie ostatnia dobra wiadomość dla pasażerów korzystających z usług gdańskiego lotniska. Od 29 października bezpośrednie loty z Gdańska do Odessy uruchomi Ryanair, a 2 listopada – Wizz Air.

Kierunki wschodnie, takie jak Odessa, Lwów, Kijów, Charków na Ukrainie, czy Kutaisi w Gruzji, wydają się bardzo ciekawe. Mamy nadzieję, że szczególnie nowe połączenia z Odessą spodobają się polskim turystom – mówi Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku – Liczymy także na ukraińskich pasażerów – dodaje.

Wizz Air będzie operował z Gdańska dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty. Samoloty będą startować ze stolicy Pomorza o godzinie 14:20. Lot powrotny z Odessy zaplanowano na godzinę 17:55.

Warto podkreślić, że Gdańsk jest partnerskim miastem Odessy. Ukraiński kurort na pewno jest godny odkrycia. To trzecie pod względem wielkości miasto na Ukrainie, z licznymi zabytkami, w tym charakterystycznymi Schodami Potiomkinowskimi, i bogatą historią. Władze od dłuższego czasu starają się o wpisanie Odessy na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Z pięknem tego miasta można się zapoznać na jego oficjalnej stronie internetowej.

Zapewne nowe połączenia przyczynią się do zwiększenia liczby wyjazdów typowo turystycznych. Jednak, jak można przypuszczać, z nowych, bezpośrednich połączeń na Ukrainę skorzystają też obywatele tego kraju, którzy na co dzień mieszkają i pracują na Pomorzu, stanowiąc najliczniejszą grupę obcokrajowców w naszym regionie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24