06.08.2019 11:34 0 mike/mat. red.

Młoda wejherowianka z sukcesami na arenie ogólnopolskiej

Mat. red.

Pod koniec lipca udane starty w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w jeździectwie zaliczyła 15-letnia Daria Komosa. Wejherowianka zajęła 16. miejsce w klasyfikacji indywidualnej i drugą pozycję w klasyfikacji województw.

Jubileuszowa XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży odbyła się w dniach 29–31 lipca w Strzegomiu na Dolnym Śląsku. Brała w niej udział Daria Komosa, 15-letnia mieszkanka Wejherowa. Zakwalifikowała się do OOM, ponieważ wcześniej (22–23 czerwca) zajęła III miejsce podczas Mistrzostw Regionu Juniorów Młodszych WKKW kat. Duże Konie. Nastolatka była jedyną reprezentantką województwa pomorskiego w tej dyscyplinie.

W Strzegomiu zawodniczka z Wejherowa w klasyfikacji indywidualnej zajęła 16. miejsce w Polsce. W klasyfikacji województw Daria, wraz z uczestnikami innych dyscyplin jeździectwa, uzyskała drugą lokatę. Osiągnięte rezultaty to dla 15-latki i jej trenera, Michała Niczyporuka, duży sukces. Na co dzień Daria trenuje na swoim koniu o imieniu Aztec w Stadninie Koni „Siwa” w Salinie.

Ostatnie tygodnie poprzedzające olimpiadę Daria spędziła na intensywnych treningach, przygotowując się do konkurencji WKKW składającej się z trzech konkursów: ujeżdżanie, cross i skoki. Do sukcesu przyczyniła się również trenerka Patrycja Kubicka. Na olimpiadzie cross okazał się najmocniejszą stroną Darii i Azteca. Przejechali go wzorowo. Po powrocie z Mistrzostw Polski Juniorów będą kontynuować dalsze czynne starty w zawodach.