31.07.2019 07:44 0 mike/mat. pras.

Tenisiści rywalizowali o Puchar Burmistrza Helu

Mat. pras.

W Helu odbyły się kolejne zawody tenisowe związane z 15-leciem kortów ziemnych „Barakuda”. Tym razem rywalizowano o Puchar Burmistrza Helu.

W ciągu minionych 15 lat korty „Barakuda” były miejscem rywalizacji pasjonatów tenisa. Łącznie na obiekcie rozegrano kilkadziesiąt turniejów w różnych kategoriach.

W miniony piątek i sobotę (26–27) lipca odbył się turniej o Puchar Burmistrza Helu, Mirosława Wądołowskiego, który w obecności Bogdana Borusewicza, wicemarszałka Senatu RP, wręczał okolicznościowe medale i nagrody rzeczowe.

Pierwsze miejsce zajął Paweł Walecki ze Starogardu Gdańskiego, który w finale pokonał Wojciecha Malanowskiego z Gdyni. Dwa trzecie, równorzędne miejsca zajęli mieszkańcy Jeleniej Góry – Michał Kaszewski i jego syn, Kacper. Turniej pocieszenia wygrał Andrzej Grzegorzewski z Łodzi.

To nie koniec sportowych emocji na „Barakudzie” w ciągu kolejnych dni. Organizatorzy zapraszają na następny turniej o puchar kortów, który rozegrany zostanie w dniach 9–11 sierpnia 2019 roku.