31.07.2019 14:52 3 Kwt

Kolejny raz cofną się do 1462 roku. Zbliża się bitwa pod Świecinem

Fot. archiwum

W sobotę (3 sierpnia) o godzinie 15:00 mieszkańcy oraz turyści będą mieli okazję przenieść się w czasy średniowiecza, za sprawą inscenizacji bitwy pod Świecinem. Na widzów będą czekać rycerze w zbrojach, łucznicy, grupy oręża oraz artyleria. Nie zabraknie strojów z epoki, muzyki dawnej i średniowiecznego jadła.

W tym roku przypada 557-lecie bitwy pod Świecinem. Z tej okazji w sobotę o godzinie 15:00 na polach świecińskich odbędzie się rekonstrukcja tej legendarnej batalii. Do walki staną wojska polskie i krzyżackie wspierane przez kaszubskich chłopów. Walka będzie zacięta, a śmierć poniesie większość Krzyżaków.

W ostatnich latach "Inscenizację bitwy pod Świecinem" z 17 września 1462 roku, oraz średniowieczny obóz typu taboryckiego, obejrzało ponad 35 tysięcy osób. Impreza odbędzie się w Świecinie ma charakter otwarty, niebiletowany – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Bitwa rozpocznie się o godzinie 15:00. Obóz warowny będzie można odwiedzić już od godziny 13:00. W programie wydarzenia jest wiele atrakcji: pokazy średniowiecznych rzemiosł, strojów, uzbrojenia, artylerii, fechtunku, sprawności jeździeckiej, turnieje rycerskie, zwiedzanie obozu warownego i inscenizacja posesji.

Bitwa pod Świecinem uważana jest przez historyków za punkt zwrotny w działaniach wojny trzynastoletniej, ponieważ wkrótce po niej wojska polskie rozpoczęły ofensywę militarną, spychając Krzyżaków do obrony. Batalia wykazała zdolności polskiego dowódcy i pozbawiła Krzyżaków wojsk na lewym brzegu Wisły.

Mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24