29.07.2019 13:41 0 mike/Pomorskie.eu

Pomorscy kryminalni zyskają cenne narzędzia pracy – nowoczesne ambulansy

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: Bezpieczna.um.warszawa.pl

Dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku wzbogaci się o dwa specjalistyczne pojazdy. Mowa o ambulansach kryminalistycznych, które umożliwią m.in. szybką analizę śladów biologicznych na miejscu zdarzeń. Wartość dotacji to 350 tysięcy złotych.

Dwa nowe pojazdy będą służyć policjantom w sprawniejszych działaniach, a co ważne – będą mogły pracować przez całą dobę, również w nocy. Jeśli chodzi o wyposażenie pojazdów, będzie ono znane dopiero po negocjacjach z producentami. Dotacja z budżetu samorządu to połowa wartości ambulansów. Druga transza będzie pochodzić z budżetu centralnego. Środki uroczyście przekazano w ubiegły piątek (26 lipca). Ambulansy powinny wejść do służby jeszcze w 2019 roku.

Takie wsparcie dla nas jest bezcenne. Dzięki właśnie takim decyzjom, pomorski garnizon jest świetnie wyposażony, a mieszkańcy regionu mogą czuć się bezpieczniej – podkreślił, dziękując marszałkowi, insp. Robert Sudenis, zastępca komendanta wojewódzkiego policji.

Fot. Pomorskie.eu

Przekazanie środków na zakup specjalistycznych ambulansów zbiegło się ze świętowaniem stulecia polskiej policji. Jak podkreślał Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, pomorscy policjanci zasługują na to, by podziękować im za ofiarną służbę. Ważne jednak, by podziękowania nie miały wymiaru jedynie symbolicznego.

Warto zaznaczyć, że w ciągu minionych 10 lat pomorski samorząd wojewódzki wsparł policję kwotą ponad półtora miliona złotych. Wśród dotowanych inwestycji można wymienić specjalny komputer oraz analizator do wykrywania narkotyków i dopalaczy. Zmodernizowano też część policyjnych budynków i zmodernizowano radiowozy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24