29.07.2019 09:50 5 Kwt/UM Wejherowo

Będzie więcej bezpłatnych punktów Wi-Fi w Wejherowie

źródło: Wejherowo.pl

Przedstawicielka Komisji Europejskiej wręczyła prezydentowi Wejherowa Krzysztofowi Hildebrandtowi symboliczny voucher na 15 tys. euro w ramach unijnej inicjatywy WiFi4EU. Chodzi o wsparcie na rzecz bezpłatnego dostępu do Wi-Fi w wewnętrznych bądź zewnętrznych przestrzeniach publicznych.

WiFi4EU zapewni bezpłatny dostęp do Wi-Fi w obiektach administracji publicznej, szkołach, bibliotekach, ośrodkach zdrowia, muzeach, parkach i placach zabaw.

Dzięki akcji społeczności mogą w większym stopniu korzystać z jednolitego rynku cyfrowego, użytkownicy uzyskują dostęp do społeczeństwa gigabitowego, zwiększają się umiejętności cyfrowe, a usługi publiczne świadczone w tych przestrzeniach są uzupełniane o dodatkowe możliwości – mówi Elżbieta Gajeska, przedstawicielka KE.

Dotacja w kwocie 15 tysięcy euro, która trafiła do Wejherowa, może zostać wykorzystane do sfinansowania modernizacji istniejącej publicznej sieci Wi-Fi, instalacji zupełnie nowej publicznej sieci Wi-Fi bądź do rozszerzania zasięgu istniejącej publicznej sieci Wi-Fi.

W dzisiejszych czasach publiczne sieci Wi-Fi i możliwość bezpłatnego korzystania z internetu są już właściwie standardem. Dlatego musimy dążyć do tego, aby takich miejsc w Wejherowie było jak najwięcej – podkreśla prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt.

Nowe sieci publiczne Wi-Fi mają powstać m.in. na zrewitalizowanej części Parku Kaszubskiego, na skwerze Reginy Osowickiej i górnym tarasie Parku Miejskiego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24