25.07.2019 11:10 2 mike/Gdynia.pl

Chcą stworzyć ogród dla pacjentów na szpitalnym tarasie

Mat. pras., za: Gdynia.pl

Niezagospodarowany, ponad 150-metrowy taras jednego z budynków Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni może się zamienić w piękny ogród dla pacjentów zmagających się z chorobą nowotworową. Koszt inwestycji to ponad 50 tysięcy złotych. Ponieważ szpital nie dysponuje takimi środkami, uruchomiono specjalną zbiórkę. Każdy może wpłacić dowolny datek, by wesprzeć tę ciekawą i ważną inicjatywę.

Wiele mówi się o zakupie sprzętu dla szpitali i inwestowaniu w modernizację obiektów. Aby diagnostyka i leczenie przebiegały prawidłowo, konieczne są odpowiednie nakłady finansowe. Jednak dla pacjentów – zwłaszcza tych, którzy zmagają się z chorobą nowotworową – istotne jest również zapewnienie komfortu psychicznego. Każdą inicjatywę, która się do tego przyczynia, trzeba uznać za wartościową.

Nie inaczej jest w przypadku pomysłu stworzenia ogrodu dla pacjentów na tarasie budynku nr 26 Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni-Redłowie. Mieszczą się tam oddziały onkologii klinicznej, radioterapii oraz chemioterapii dziennej. Duży taras obecnie nie został zagospodarowany; to się jednak może zmienić.

Władze i personel szpitala chcą tam stworzyć przyjazne miejsce dla pacjentów. Przestrzeń, w której mogliby swobodnie posiedzieć na świeżym powietrzu i w miłym otoczeniu jest im bardzo potrzebna, ponieważ chorzy spędzają na oddziale często wiele dni, a nawet tygodni. Szpitalny taras już zaczął się zmieniać. Pojawiły się na nim trzy pierwsze ławki i skrzynie na rośliny. Jednak, aby to miejsce mogło całkowicie zmienić się w ogród, potrzeba dużo więcej środków i nakładów. Docelowo mają się tam znaleźć także stoliki, krzesła i dużo zieleni. Projekt ogrodu na tarasie przygotowała wolontariuszka współpracująca z placówką – informuje oficjalny serwis internetowy gdyńskiego magistratu.

Aby pacjenci mogli korzystać z wypoczynku, potrzeba około 50 tysięcy złotych. Każdy mieszkaniec Gdyni, Pomorza czy po prostu człowiek o wielkim sercu może dołączyć do publicznej zbiórki na ten cel, na stronie Zrzutka.pl. Pieniądze można wpłacać również na konto Stowarzyszenia Onkologia Gdyńska: 80 2530 0008 2027 1095 4209 0001, z dopiskiem „Taras”.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24