19.07.2019 08:10 0 Kwt

Hel w księdze rekordów Guinnessa

źródło: UM Hel

Rekord Guinnessa na najdłuższą drewnianą rzeźbę w jednym kawałku należy do Helu. Do ostatniej chwili nie było wiadomo czy rekord zostanie zatwierdzony. Podczas realizacji rzeźby urzędnicy otrzymali dodatkowe wytyczne, rzeźba w najniższym punkcie musiała mieć co najmniej metr wysokości.

Od dokonania pomiarów i oficjalnego odsłonięcia rzeźby minął prawie miesiąc, ale mamy już pewność, że londyński Guinness zatwierdził polski sukces. Oficjalne mierzenie najdłuższej drewnianej rzeźby, która mierzy 14.37 m, odbyło się w Helu 24 czerwca 2019 roku – informuje helski urząd.

Pomysł stworzenia rzeźby o długości ponad 14 metrów pojawił się podczas rozmowy burmistrza Helu z rzeźbiarzem. Artysta poinformował włodarza miasta, że pod Bydgoszczą zostało ścięte drzewo, w które uderzył piorun. Drzewo zostało bardzo dokładnie wycięte i idealnie nadawało się, żeby spełnić marzenie artysty. Rzeźba została wykonana na podstawie wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do obejrzenia rzeźby, którą podziwiać można na ul. Wiejskiej (na wysokości hali sportowej). Dodatkową atrakcję stanowi nagrany wiersz, którego co dwie godziny (10:00, 12:00, 14:00, 16:00 i 18:00) można wysłuchać w językach: polskim, kaszubskim, angielskim i rosyjskim – zachęcają urzędnicy.

źródło: UM Hel


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24