17.07.2019 10:58 0 gdynia.pl/Gol

Tenisistka Iga Świątek porozmawia z młodymi sportowcami w Gdyni

zdj. Facebook

To z pewnością będzie prawdziwa gratka dla młodych adeptów tenisa ziemnego. We środę (17 lipca) na kortach przy ul. Ejsmonda 3 będzie można porozmawiać z Igą Świątek, mistrzynią na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w argentyńskim Buenos Aires.

Iga Świątek, to polska tenisistka, zawodniczka klubu tenisowego Legia Warszawa. Swoja przygodę z tenisem rozpoczęła jako pięciolatka. Aktualnie zajmuje najlepsze w karierze – 61. miejsce w rankingu WTA. Jeśli chodzi o polskie zawodniczki, to w tym światowym rankingu tenisistek wyprzedza ją jedynie Magda Linette, która uplasowała się na 60. miejscu. W 2019 roku Świątek po raz pierwszy weszła do wielkoszlemowego turnieju i zagrała w Australian Open, pierwszy raz w karierze dostała się również do finału WTA w Lugano. W czerwcu br. doszła do 4. rundy turnieju Rolanda Garrosa, a w lipcu zadebiutowała w seniorskim turnieju na Wimbledonie.

Iga Świątek ma dopiero 18 lat, ale na swoim koncie zanotowała już wiele sukcesów. Teraz biorą z niej przykład inni młodzi zawodnicy. A około setka dzieci z gdyńskich tenisowych klubów sportowych będzie miała okazję się z nią spotkać – czytamy na portalu gdynia.pl

Spotkanie, które rozpocznie się o godz. 12, ma charakter otwarty i mogą wziąć w nim udział również zainteresowani mieszkańcy. Inicjatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest spółka ISN, która realizuje w Gdyni projekty deweloperskie między innymi w ramach programu Mieszkanie Plus.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24