14.07.2019 14:30 16 raz

Niewykluczone, że na przystankach w Rumi pojawią się... worki bokserskie

Worek na przystanku w Trzebieży. fot. Twitter/Łukasz Przekopowicz

Zamiast walić w przystankowe szyby, mogliby uderzać w worek treningowy. Pomysł z miejscowości Trzebieża być może zostanie wprowadzony w Rumi. Chodzi o to, by wandale wyładowali nadmiar energii nie niszcząc wspólnego mienia.

Niestety, wiaty autobusowe na terenie Rumi są stale dewastowane. Zauważyła to m.in. radna Karolina Rydzewska, która w tej sprawie zwróciła się do władz miasta w pewną propozycją - zakupu i montażu na przystankach worków bokserskich.

Nie jest to nowy pomysł. Jak przypominała władze Rumi, w 2017 roku sołtys Trzebieży zamontowała taki worek na tamtejszym przystanku. Miał on przyczynić się do rozładowania agresji przez wandali.

W Rumi posiadamy w zarządzie 48 wiat. Są one zlokalizowane przy drogach gminnych, powiatowych oraz przy drodze krajowej. Posadowienie stabilnej konstrukcji, na której zostałby podwieszony worek, wymaga zabezpieczenia odpowiedniej ilości miejsca, uzgodnień z zarządcami dróg, oraz wydania stosownych decyzji administracyjnych - odpowiedział Marcin Kurkowski, zastępca burmistrza Rumi. - Dużym problemem mogą się stać właśnie obwarowania lokalizacyjne związane z zachowaniem odpowiedniej przestrzeni w pasie drogowych.

Jak obliczyli rumscy urzędnicy, koszt jednego worka bokserskiego wraz z konstrukcją wyniósłby 2-3 tysięcy złotych.

Będziemy jeszcze raz analizować ten temat - dodał wiceburmistrz. - Jednocześnie wydaje się nam, że pomysł doskonale wpisuje się w reguły wniosku i realizacji w ramach budżetu obywatelskiego. Zachęcamy zatem do złożenia wniosku w kolejnej edycji - dodał.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24