11.07.2019 11:05 14 amb

Jednoczą się w sprawie drogi S6

Fot. Powiat Wejherowski

Lokalni samorządowcy i przedsiębiorcy zjednoczyli siły w walce o drogę ekspresową S6, a także wojewódzką 218. W tej sprawie wystosowali do Marszałka Województwa Pomorskiego specjalny dokument.

Samorządowcy wspólnie z przedsiębiorcami wspólnie opracowują rozwiązania drogowe na najbliższe miesiące, czy też lata, żeby przy okazji budowy drogi ekspresowej móc realizować swoje zadania i wdrażać rozwiązania, które nie sparaliżują miasta lub poszczególnych miejscowości w powiecie wejherowskim.

W tej sprawie wystosowali do marszałka dokument przedstawiający aktualne problemy drogowe w powiecie, a także rozwiązania w zakresie budowy drogi ekspresowej S6 i także przebudowy drogi 218.

Konkretniej chodzi o ulicę Karnowskiego w Wejherowie, a także węzeł Koleczkowo i Szemud. Podpisani pod dokumentem deklarują także swój udział finansowy w inwestycjach.

Przypomnijmy – trasa S6 połączy Bożepole z Obwodnicą Trójmiasta na węźle Gdynia Wielki Kack. Oprócz tego mają powstać węzły w Koleczkowie, Szemudzie czy Chwaszczynie. Nowa trasa S6 planowo ma powstać w ciągu dwóch najbliższych lat. Inwestycja podzielona na 3 etapy ma się zakończyć w lipcu 2021 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24