08.07.2019 14:00 0 Gol

Arka Gdynia ma nowego skauta

Źródło: arka.gdynia.pl

Hiszpański trener i skaut został nowym współpracownikiem klubu. Pablo Ortega będzie dla Arki Gdynia obserwował ligi hiszpańskie.

Pablo na co dzień mieszka w Madrycie, ma licencję trenerską UEFA B, a także certyfikat "Talent Identification in Football" Międzynarodowego Związku Skautów Piłkarskich. Dotychczas współpracował z klubami hiszpańskimi oraz z Karpatami Lwów. Specjalizuje się w rozgrywkach trzeciego poziomu w Hiszpanii.

Na temat Segunda B prowadzi także wideobloga z analizami taktycznymi drużyn oraz indywidualnymi analizami zawodników.

Pablo Ortega współpracuje z klubem już od końca maja, będąc zaangażowanym w przygotowania do letniego okienka transferowego. Również dzięki jego rekomendacji do klubu trafił Santi Samanes. Hiszpanowi życzymy dobrego oka i owocnej współpracy z naszym klubem – pisze oficjalny portal gdyńskiej drużyny arka.gdynia.pl.

Z ciekawostek dodajmy również, że niedawno 50. urodziny obchodził trener bramkarz żółto-niebieskich Jarosław Krupski.

Obecny trener to także były bramkarz Arki. Rozegrał 104 mecze w Ekstraklasie w barwach Bełchatowa, Petro/Orlenu Płock, Zagłębia Lubin i Arki. W Arce debiutował 15 sierpnia 1987 roku z Brdą Bydgoszcz. Przez osiem kolejnych sezonów pełnił rolę pierwszego bramkarza. Po blisko dekadzie przerwy, wrócił do Gdyni w 2003 roku.

Współautor awansu do ekstraklasy (2005) i dwóch do II ligi (1988, 1992). Kapitan oraz rekordzista pod względem czasu gry z czystym kontem – w 1992 roku nie skapitulował przez 952 minuty.

Grę w Arce zakończył 29 kwietnia 2006 roku. Potem występował jeszcze w Cartusii Kartuzy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24