26.06.2019 13:55 1 PM/Rumia.eu

Rumia stawia na ekologię i rezygnuje z plastików

Fot. UM Rumia

Rezygnując z używania plastikowych opakowań, naczyń oraz sztućców, chcą nie tylko chronić środowisko, ale także promować ekologiczne nawyki. Radni z Rumi podczas ostatniej sesji podjęli uchwałę w sprawie inicjatywy „Rumia bez plastiku”.

W ramach przedsięwzięcia podjętych zostanie wiele działań zmierzających do redukcji zużycia tego tworzywa sztucznego na terenie miasta. Samorząd chce tego dokonać m.in. poprzez stopniową rezygnację z jednorazowych opakowań i naczyń, odejście od wody w plastikowych butelkach na rzecz dystrybutorów i poidełek, a także montaż kolejnych miejskich koszów umożliwiających segregację odpadów. Uchwała zacznie obowiązywać 1 września.

Wyznaczyliśmy ten termin, ponieważ urząd i podległe jednostki posiadają pewne zapasy, które należy wykorzystać do końca wakacji. Po tym czasie nie będzie już możliwości zakupu plastikowych produktów i opakowań, dla których są zamienniki – mówił podczas sesji przewodniczący rady miejskiej Ariel Sinicki.

Inicjatywa będzie realizowana w urzędzie miasta oraz na terenie jednostek podległych gminie, a także podczas organizacji miejskich wydarzeń.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24