24.06.2019 13:00 10 mike/Pomorskie.eu

Średnio co godzinę wyruszy pociąg w stronę Helu

Fot. Aleksander Olszak/Pomorskie.eu

Droga wojewódzka nr 216, a więc trasa prowadząca przez Półwysep Helski, w sezonie letnim cieszy się ogromnym powodzeniem wśród kierujących. To, niestety, oznacza spore utrudnienia w ruchu. Aby ich uniknąć, można skorzystać z przejazdu pociągami. Kolejarze zapewniają, że w letnim rozkładzie połączeń z nadmorskimi kurortami nie zabraknie.

Co prawda, poniedziałek (24 czerwca) dopiero rozpoczyna pierwszy pełny tydzień wakacji, ale na drogach całego regionu można już zaobserwować wzmożony ruch, zwłaszcza w stronę Półwyspu Helskiego. Jak można przypuszczać, nadmorskie trasy, a więc przede wszystkim drogi wojewódzkie nr 215 i 216, już za kilka dni będą znacznie bardziej zatłoczone. Planując wypad nad morze, warto się sprawdzić połączenia kolejowe. A tych, wedle władz samorządowych i przedstawicieli PKP, nie powinno zabraknąć.

Każdego dnia Gdynię z turystycznymi miejscowościami Półwyspu Helskiego połączy 16 pociągów. Składy pojadą średnio co godzinę – mówi Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego. – Warto pamiętać, że pociągiem całą, prawie 80-kilometrową trasę na koniec Półwyspu Helskiego pokonamy w niecałe dwie godziny. Przejazd samochodem, zakorkowaną drogą, może zająć nawet pięć godzin – dodaje przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Oprócz połączeń między Gdynią a Puckiem, Władysławowem i Helem, podobnie jak w minionych latach, w trasę wyruszy bezpośredni pociąg „Tur” z Chojnic, który będzie zestawiony z wagonów piętrowych. Poza tym ofertę pociągów regionalnych uzupełniają połączenia dalekobieżne, a także komercyjne spółki Arriva RP. Szczegółowa wyszukiwarka połączeń kolejowych jest dostępna pod tym linkiem.

Letni rozkład jazdy będzie obowiązywać do 31 sierpnia 2019 roku. W ramach sezonowych połączeń można skorzystać także z pociągu „Słoneczny”. Skład kursuje z Warszawy Zachodniej do Ustki i zatrzymuje się w Wejherowie. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24