23.06.2019 09:30 6 raz

Rodzice, również jednego dziecka, otrzymają państwowe wsparcie

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

To ważna informacja dla wszystkich rodziców. Program Rodzina 500 plus zacznie funkcjonować w rozszerzonej formule. Od 1 lipca 2019 roku świadczenie będzie przysługiwało na wszystkie dzieci, bez względu na dochody rodziny.

Jak zapewniają przedstawiciele rządu na Pomorzu, region jest gotowy do wprowadzania 500 plus na każde dziecko.

Ilość środków przeznaczonych dla rodzin znacznie się zwiększy, a to oznacza dla nas także duży impuls rozwojowy. Szacujemy, że po 1 lipca świadczeniem zostanie objętych dodatkowo ponad 211 tys. dzieci, czyli o około 85 procent więcej niż dotychczas uprawnionych - mówił podczas konferencji prasowej wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

Dla województwa pomorskiego szacowana wysokość wydatków na rok 2019 wynosi 2 mld 142 mln zł, natomiast na rok 2020 ok. 2 mld 800 mln zł.

Pierwsze wypłaty za lipiec i sierpień nastąpią we wrześniu (z wyrównaniem za lipiec i sierpień). Wnioski online o przyznanie świadczenia będzie można składać od 1 lipca za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej, portalu [email protected] oraz platformy usług elektronicznych ZUS.

Natomiast od 1 sierpnia wnioski będzie można składać tradycyjną drogą – podczas wizyty w urzędzie lub listownie.

Warto pamiętać, że złożenie wniosku do końca września gwarantuje rodzinom wypłatę świadczenia z wyrównaniem od lipca. Złożenie wniosku w okresie lipiec-sierpień 2019 r. oznacza, że świadczenie z wyrównaniem od lipca zostanie wypłacone najpóźniej do 31 października. Złożenie wniosku we wrześniu daje gwarancję wypłacenia świadczenia, z wyrównaniem od lipca, najpóźniej do 30 listopada. Uwaga, jeśli rodzic dziecka złoży wniosek po 30 września, świadczenie będzie przysługiwać od miesiąca złożenia wniosku.

W nowej odsłonie programu wsparcie trafi w sumie do 4,4 mln rodzin. Ze świadczenia skorzysta ok. 6,8 mln dzieci w całej Polsce. Te pieniądze stanowić będą realne wsparcie rodzin i inwestycję w przyszłość dzieci.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24