19.06.2019 13:15 3 mike

Trwa plebiscyt na najbardziej popularnego dzielnicowego na Pomorzu

Fot. archiwum

Już po raz trzeci Komenda Wojewódzka Policji prowadzi plebiscyt na najbardziej popularnego dzielnicowego na Pomorzu. Najlepsi funkcjonariusze, wskazani przez mieszkańców województwa, będą wyłonieni spośród ponad 400 dzielnicowych. Propozycje można przesyłać do 5 lipca.

Bywa tak, że mieszkańcy nie wiedzą, kim jest ich dzielnicowy, ale on sam ma sporą wiedzę na temat poszczególnych mieszkańców. I nie ma w tym nic dziwnego – dzielnicowi, czyli policjanci „pierwszego kontaktu”, powinni wykazywać się dużą wiedzą na temat swojego rejonu działania. Dzielnicowy powinien być nie tylko wzorowym policjantem, ale też mieć wiedzę z zakresu socjologii, psychologii, pedagogiki czy prawa. Przede wszystkim jednak – powinien wzbudzać zaufanie.

Dzielnicowy jest do Waszej dyspozycji nie tylko w sytuacjach nagłych, ale również, gdy pojawiają się zagrożenia. Do dzielnicowego można zgłaszać sprawy dotyczące zarówno wykroczeń jak również uzyskiwać pomoc oraz prosić o poradę, jak uniknąć przestępstw, nie stać się ofiarą przemocy albo też jak reagować na przejawy przestępczości i demoralizacji nieletnich – czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Słowem – dzielnicowy musi być nieprzeciętnym policjantem. Każdy mieszkaniec Pomorza, który uważa, że w jego miejscu zamieszkania pracuje taki właśnie funkcjonariusz, może zgłosić jego kandydaturę do tytułu „Najbardziej Popularnego Dzielnicowego Województwa Pomorskiego”.

Zagłosować można drogą elektroniczną, wysyłając zgłoszenia na adres [email protected], albo tradycyjną pocztą (Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, ul. Harfowa 60, 80–298 Gdańsk). Zgłoszenie powinno zawierać:

– imię i nazwisko dzielnicowego;

– nazwę jednostki, w której służy dzielnicowy;

– krótkie uzasadnienie dokonanego wyboru;

– miejsce zamieszkania i numer telefonu zgłaszającego (w celu weryfikacji).

Do 10 lipca będą zliczane wszystkie głosy. Na ich podstawie zostanie wyłoniony najpopularniejszy dzielnicowy na Pomorzu. Ogłoszenie wyników plebiscytu zaplanowano na 12 lipca 2019 roku, na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Wyróżnienia i nagrody dla najlepszych mundurowych zostaną wręczone cztery dni później – 16 lipca, podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji.

Dane poszczególnych dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie można znaleźć tutaj. Można skorzystać również z aplikacji mobilnej Moja Komenda.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24