18.06.2019 13:20 0 mike

Uczyli się i dobrze bawili pod okiem fachowców

Fot. TTM

Zakończyła się druga edycja projektu „Małe Miasto”, podczas którego dzieci uczyły się, jak zarabiać, oszczędzać i wydawać pieniądze. Przy okazji mogły poznać tajniki różnych profesji.

Do ubiegłego piątku (14 czerwca) w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Rumi okołu stu uczniów przechodziło szkolenia oraz poznawali m.in. hotelarza, tapicera, szewca czy zawodów skupiających się w obszarze sztuki.

Dzieci lubią rysować i to je relaksuje – mówi Aleksandra Strzelec, artysta plastyk. – Ważne, by zdały sobie sprawę, że hobby może się przetworzyć w pracę zawodową. Oczywiście pracę trzeba lubić, a jeśli ktoś ma takie zainteresowania i zdolności, może wiązać przyszłość z tą właśnie kreatywną profesją – dodaje.

– *W naszym hotelu dzieci mogły zapoznać się z pracą w dziale pięter, w dziale gastronomii oraz na recepcji. Poznały prace pań pokojowych, kelnerów oraz koleżanek z działu recepcji – wyjaśnia Beata Orzęcka, dyrektor działu marketingu Hotelu Spa Faltom.

Dzieci mogły poznawać nie tylko specyfikę zawodów związanych z sektorem usług. Nie zabrakło też przedstawicieli służb mundurowych, jak policja czy straż pożarna.

Staramy się przybliżyć dzieciom zawód strażaka. Przy użyciu kilku drobnych elementów ze sprzętu, który używamy na co dzień, pokazujemy, jaki jest charakter naszej pracy, czym się zajmujemy, wzbudzamy zainteresowanie. Może za jakiś czas ktoś będzie chciał wstąpić w nasze szeregi zaznacza – kpt Tomasz Ziarek, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Rumi.

Do projektu włączyło się wielu przedsiębiorców, którzy chętnie prezentowali dzieciom istotę swojego zawodu. Uczyli też obowiązkowości i dyscypliny finansowej. Oprócz wprowadzenia najmłodszych w świat dorosłych, inicjatywa „Małe Miasto” pokazała, że zabawa i dobry humor mogą iść w parze z pracą.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Zwieńczeniem pięciodniowej aktywności były zakupy w „Sklepie Marzeń”. Dzieci za zarobione pieniądze mogły kupić wymarzone zabawki i gadżety.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24