14.06.2019 12:30 0 Gol

Derby ziemi wejherowskiej na remis. Stolem zagra z Powiślem

Fot. Pixabay.com

Przedostatnia kolejka IV ligi rozpoczęła się od derbów powiatu wejherowskiego. Pojedynek Orkana Rumia i Wikędu Luzino zakończył się remisem 1:1. Natomiast w niedzielę, w Arenie Mistrzów Stolem Gniewino podejmie Powiśle Dzierzgoń.

Nie da się ukryć, że jak nie teraz, to kiedy mamy się przełamać. Lecz mecz będzie ciężki, bo Orkan nie ma już nic do stracenia – zapowiadał przed spotkaniem 36. kolejki z Orkanem Rumia Paweł Radecki, trener Wikędu Luzino.

Jednak rumska drużyna, chociaż już wcześniej było wiadomo, że nie utrzyma się w IV lidze, stawiła ciężki opór. To piłkarze Orkana otworzyli wynik spotkania. A dokładniej w 28. minucie Dawid Kowalski, który pokonał Dominika Składowskiego. Podrażniony Wikęd do wyrównania doprowadził 60. sekund później. Na listę strzelców wpisał się Michał Fierka.

Derby powiatu wejherowskiego były jednym z pierwszych dwóch spotkaniach rozegranych w ramach przedostatniej kolejki dobiegającego końca sezonu 2018/2019. W innym meczu rezerwy Lechii Gdańsk pokonały Gedanię Gdańsk 2:1.

Natomiast w niedzielę rewelacyjnie spisujący się wiosną Stolem Gniewino podejmie Powiśle Dzierzgoń. To będzie ważne spotkanie dla Krzysztofa Jezierskiego, dla którego będzie to ostatni mecz w koszulce Stolema przed własną publicznością. Po tym sezonie obrońca postanowił zakończyć karierę piłkarską.

Można powiedzieć, że w wieku 43 lat skończyło się dzieciństwo – śmieje się Jezierski. – Te 33 lata, które spędziłem na boisku, zostaną na zawsze w mojej pamięci. Dzięki piłce nożnej poznałem wielu wspaniałych ludzi, piłka ukształtowała mój światopogląd, pozwoliła mi ukończyć wyższe studia na AWFiS Gdańsk i przede wszystkim – pozwoliła mi, abym został trenerem. Praca z dziećmi w Błękitnych Wejherowo sprawia ogromna frajdę, ale wymaga od trenerów bardzo dobrego przygotowania. Pozwoli mi jednak zostać przy piłce nożnej, co w ogromnym stopniu ukoi żal związany z zakończeniem piłkarskiej przygody. Na zakończenie chciałbym podziękować wszystkim moim trenerom, a pamiętam z imienia i nazwiska każdego z nich (podliczyłem i było ich 20), gdyż każdy z nich dołożył cegiełkę do tego, że mogłem bawić się w piłkę przez te długie lata – dodaje obrońca.

Początek meczu Stolem–Powiśle w niedzielę (16 czerwca) o godzinie 14:00.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24