12.06.2019 15:10 0 mike/Siepomaga.pl

Pomóż Mateuszowi powiedzieć, co czuje

Źródło: Siepomaga.pl

Mateusz Minga z Darzubia nie miał tyle szczęścia, co jego rówieśnicy… Obecnie ma 17 lat, ale urodził się zespołem wad genetycznych i niedotlenieniem okołoporodowym. Dodatkowo przeszedł cztery operacje ortopedyczne. Trwa zbiórka na specjalistyczny komunikator, który pozwoli mu na kontakt ze światem.

Choroba Mateusza sprawia, że jego kontakt z otoczeniem jest mocno utrudniony. Marzeniem chłopaka jest zakup specjalistycznego sprzętu – Cyber-Eye. To urządzenie, które wykorzystuje technologię śledzenia wzroku. W przypadku osób, które nie mogą mówić, poruszać kończynami ani posługiwać się mimiką twarzy, umożliwia sygnalizowanie potrzeb i faktyczną komunikację ze światem. Dzięki Cyber-Eye możliwa jest też ocena neurologiczna stanu pacjenta i planowanie jego rehabilitacji.

Lekarze są zgodni – ten sprzęt może w znacznym stopniu zmienić i ułatwić życie syna. Komunikacja alternatywna to moja jedyna szansa na to, by zbliżyć się do Mateusza i zrozumieć jego potrzeby – mówi matka Mateusza.

Rodzinie Mateusza udało się uzyskać dofinansowanie na zakup urządzenia, jednak tylko w wysokości pięciu tysięcy złotych. Pozostała kwota to 20 tysięcy złotych.

Aby wesprzeć zbiórkę dla Mateusza, można dokonywać wpłat na tej stronie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24