11.06.2019 12:36 1 mike

Wejherowskie stacje transformatorowe zmienią się w dzieła sztuki

Mat. pras.

Do końca lipca 10 artystów z całego Pomorza zamieni wejherowskie trafostacje w dzieła sztuki. Akcja „Stolemy Energii”, która będzie realizowana przez Wejherowskie Centrum Kultury we współpracy z Urzędem Miasta Wejherowa i w porozumieniu z dystrybutorem energii, potrwa do końca lipca. Nowe malowanie zyska łącznie 10 obiektów.

Często padają ofiarami wandali albo domorosłych twórców graffiti. Tym razem, w ramach akcji „Stolemy Energii”, mało estetycznymi trafostacjami z Wejherowa zajmą się profesjonalni artyści, którzy stworzą na nich prawdziwe murale. Przedsięwzięcie będzie realizowało Wejherowskie Centrum Kultury we współpracy z Urzędem Miasta Wejherowa.

Malarstwo ścienne to coraz częściej realizowana w przestrzeni miejskiej forma sztuki. Murale, które pojawiają się w tkance wizualnej miasta, podnoszą atrakcyjność oraz uwypuklają walor estetyczny dzielnic i osiedli. Zgłosiło się do nas sporo niezwykle utalentowanych osób, ale obecnie planujemy odnowić tylko dziesięć obiektów. Wybór był więc niezwykle trudny, ale efekt z pewnością będzie zachwycający – mówi Karol Formela, koordynator projektu „Stolemy Energii” z ramienia Wejherowskiego Centrum Kultury.

Warto zaznaczyć, że prace, które powstaną na wejherowskich trafostacjach, będą inspirowane tematyką kaszubską i charakterystycznym wzorem kaszubskiego haftu. Projekty zaskakują różnorodnością spojrzeń na tę tematykę. Łączy je jednak jedno – wszystkie pozwolą organizatorom przypomnieć, że to właśnie Wejherowo uznawane jest za duchową stolicę Kaszub.

Efekty pracy artystów będzie można podziwiać pod koniec lipca. Pozostaje mieć nadzieję, że nie tylko będą cieszyć wejherowian, lecz będą także odporne na działania potencjalnych wandali.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24