11.06.2019 16:01 3 PM

Co dalej z budową węzła integracyjnego Chylonia?

Wizualizacja placu Dworcowego w Chyloni po wybudowaniu węzła integracyjnego, mat. Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego, opr. graf. P. Lewinowicz

Trzy firmy zgłosiły swoje oferty w drugim przetargu na budowę Węzła Integracyjnego Gdynia-Chylonia. Inwestycja obejmuje całkowitą przebudowę Placu Dworcowego, budowę nowego parkingu podziemnego i ścieżki rowerowej na Kartuskiej.

Do wykonania prac w drugim przetargu zgłosiło się trzech potencjalnych wykonawców. Kwoty, za które chcą podjąć się inwestycji, oscylują pomiędzy 45,7 mln zł a 65,3 mln zł, a czas realizacji wynosi od około 1,5 roku do blisko 2 lat.

– Powtórzenie przetargu na węzeł Chylonia przyniosło efekt. Mamy aż trzy oferty, które teraz będziemy analizować pod względem formalnym. To bardzo dobra wiadomość, bo przypomnę, że w styczniu wpłynęła zaledwie jedna, i to opiewająca na kwotę dwukrotnie wyższą niż zakładaliśmy. Nie mogliśmy zaakceptować tak dużej różnicy w cenach. Cieszę się, że teraz mamy możliwości wyboru i liczę, że w najbliższym czasie przejdziemy do realizacji tej jakże ważnej dla mieszkańców Chyloni inwestycji – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent ds. rozwoju.

W ramach inwestycji powstanie między innymi podziemny parking park & ride, który pomieści około 140 samochodów i 48 rowerów oraz budynek z toaletami i infrastrukturą towarzyszącą. Z parkingu dojdziemy bezpośrednio na perony SKM-ki. Powstaną także naziemne miejsca postojowe na krótki postój i miejsca dla taksówek. Nie zapomniano również o nowych chodnikach ścieżkach rowerowych i czytelnych tablicach z informacją pasażerską. Trolejbusy poruszające się ulicą Kartuską w Chyloni będą korzystać z nowej, przebudowanej sieci trakcyjnej.

Przewidziano także budowę oświetlenia ulicznego, budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej, budowę wodociągu i kanalizacji sanitarnej, modernizację sygnalizacji świetlnej, usunięcie kolizji elektroenergetycznych, przebudowę sieci telekomunikacyjnych oraz inne prace.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24