10.06.2019 15:05 5 mike

Do połowy sierpnia mają być dostępne wszystkie rowery MEVO

Fot. Marek Trybański/TTM

Jak informuje Nexbike Polska, operator roweru MEVO, do połowy sierpnia br. mają być dostępne wszystkie zamówione jednoślady, czyli 4080 sztuk. Obecnie do dyspozycji użytkowników jest ponad 1200 rowerów.

Mimo kłopotów z systemem rezerwacji i niedoskonałymi bateriami, pierwsze dni czerwca przyniosły kolejne rekordy w zakresie wypożyczeń rowerów MEVO. Okazuje się, że odnotowano ich 15–16 tysięcy dziennie. Póki co, system rezerwacji nie działa od 30 maja. Jednak już od dziś (10 czerwca) mają się pojawiać kolejne partie rowerów na pomorskich ulicach. Najwięcej przybędzie ich w lipcu, a do połowy sierpnia ma być dostępna pełna pula, czyli 4080 jednośladów.

Fot. Marek Trybański/TTM

Ogromne zainteresowanie wypożyczeniem rowerów miejskich przełożyło się na znaczące problemy w funkcjonowaniu systemu. Jak zapewniają przedstawiciele Nexbike Polska, pracują nad tym, aby maksymalnie je zniwelować.

Nasz serwis działa dzień i noc, siedem dni w tygodniu, dbając o systematyczne doładowywanie baterii i naprawiając uszkodzone rowery. Robimy wszystko, aby mieszkańcy Metropolii mogli korzystać każdego dnia przynajmniej z 98 proc. obecnie dostępnej floty, czyli ponad 1200 rowerów – mówi Paweł Orłowski, prezes Nextbike Polska.

Sytuacja z dostępnością rowerów powinna się poprawić w trakcie trwania wakacji, gdy będą stopniowo, aż do połowy sierpnia, udostępniane kolejne jednoślady. Co ciekawe, nowe rowery będą oznaczone naklejkami z możliwością zgłaszania uwag do testowanych pojazdów.

Mimo niedogodności, tysiące osób wybierają ten tani środek transportu. Od momentu uruchomienia systemu, czyli od 26 marca, liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła już 100 tysięcy. Łącznie, do 8 czerwca, rowery były wypożyczane prawie 700 tysięcy razy, najchętniej w Gdańsku (380 tys. wypożyczeń), Gdyni (prawie 174 tys. wypożyczeń) i Sopocie (blisko 36 tys. wypożyczeń).


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24