06.06.2019 16:12 36 mike/GITD

Średnio 14 zdarzeń w ciągu doby – fotoradar przy Gdańskiej pracuje pełną parą

Źródło: GITD

Główny Inspektorat Transportu Drogowego opublikował pierwsze wyniki pracy fotoradaru przy ulicy Gdańskiej w Wejherowie. Choć jego obecność nie jest już dla większości kierowców zaskakująca, średnio w ciągu doby aż 14 z nich przekracza dozwoloną prędkość.

Nie od dziś wiadomo, że z zachowaniem przepisowej prędkości na wejherowskim odcinku drogi krajowej nr 6 nie jest najlepiej. Potwierdzają to dane, które publikuje GITD. Fotoradar przy ulicy Gdańskiej w ciągu doby rejestruje średnio 14 przypadków łamania przepisów ruchu drogowego w tym zakresie. Rekordzista, kierowca BMW, pędził w tym miejscu 174 km/h.

To najwyższa prędkość zarejestrowana przez nowy fotoradar w Wejherowie. Duża prędkość pojazdów jest największym zagrożeniem dla zdrowia i życia użytkowników dróg. W wypadkach spowodowanych nadmierną bądź niedostosowaną do warunków ruchu prędkością ginie rocznie blisko 40% wszystkich ofiar wypadków spowodowanych przez kierowców przypomina ITD na swojej stronie internetowej.

Łącznie w powiecie wejherowskim pracuje sześć podobnych urządzeń oraz jedno do odcinkowego pomiaru prędkości. Na wspomnianym odcinku ulicy Gdańskiej w przeszłości dochodziło już do tragicznych wypadków. Tylko na przełomie 2015 i 2017 odnotowano tak trzy wypadki i 50 kolizji.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24