06.06.2019 11:30 0 PM

Zakończyło się kanalizowanie Kąpina

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Zakończył się ostatni etap realizacji kanalizacji sanitarnej w Kąpinie. Podłączenia wykonano na ulicach Klonowej, Wichrowe Wzgórza, Maciejkowej, Pogodnej i Napierały.

Jest to ostatni etap kanalizowania tej miejscowości, wybudowane zostało 2,1 km sieci. Koszt to ponad 1,5 mln zł. Co ważne, gmina na to zadanie uzyskała dofinansowanie z programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wynoszące prawie 64 procent. Dzięki temu jest możliwość podłączenia kolejnych 70 nieruchomości do kanalizacji sanitarnej – wyjaśnia Maciej Milewski, zastępca wójta gminy Wejherowo.

Prace na pewno były dość uciążliwe dla mieszkańców, wiadomo są to głębokie wykopy wykonywane ciężkim sprzętem, ale mamy nadzieję, że ten efekt, który mamy jakoś zrekompensuje mieszkańcom te niedogodności z czasów budowy – dodaje Tomasz Drozdowski z Urzędu Gminy Wejherowo.

Wszelkie sprawy formalne związane z przyłączeniem mieszkańcy mogą już realizować w PEWIK-u w Gdyni. Przyłączenie to obowiązek każdego właściciela nieruchomości.

Wciąż trwa kanalizowanie Orla, części Bolszewa przyległej do Orla, Góry i Łężyc. Gmina przygotowuje kolejne dokumentacje, następne w kolejce do kanalizowania są Gowino i Pętkowice.

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Fot. Damian Klechowicz/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24