04.06.2019 15:10 3 mike/Gdynia.pl

Gdyńskie parkomaty jeszcze bardziej funkcjonalne

Fot. Kamil Złoch/Gdynia.pl

W gdyńskich parkomatach nie tylko można wykupić bilet postojowy, ale także przedłużyć czas jego ważności, bez dokonywania dodatkowego wydruku. Wystarczy podać numer rejestracyjny auta lub zeskanować go z kodu QR.

Pozostawienie pojazdu w strefie płatnego parkowania wiąże się nie tylko z koniecznością uiszczenia stosownej opłaty. Chcąc uniknąć mandatu, kierowcy muszą pamiętać również o tym, aby nie przekroczyć czasu zaplanowanego postoju. To spora uciążliwość, zwłaszcza gdy trzeba załatwić pilną sprawę i czekać w kolejce. Pod tym względem parkujący w Gdyni mogą skorzystać ze znaczącego ułatwienia – możliwości przedłużenia czasu postoju.

Wprowadzenie tej funkcji wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tych kierowców, którzy np. wykupując bilet na godzinę, w celu odbycia wizyty u lekarza, a po pół godzinie oczekiwania w kolejce zorientują się, że wizyta się przedłuży – mówi Roman Witowski, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni. – Nie będą musieli czekać z zegarkiem w ręku, kiedy zakończy się opłacony czas, tylko od razu, gdy się zorientują, że wizyta w przychodni może się przedłużyć, „doładują” bilet – dodaje.

W praktyce system działa w taki sposób, że umożliwia dokonanie dopłaty po wprowadzeniu numeru rejestracyjnego albo zeskanowaniu kodu QR z wydrukowanego wcześniej biletu. Warto wspomnieć, że naliczenie opłaty odbywa się dopiero po zakończeniu czasu ważności poprzedniego biletu, a nie od momentu zakupu nowego.

Możliwość płatności za pomocą e-biletu wybiera około 10 procent kierowców. Być może dodatkowa opcja, czyli możliwość przedłużenia czasu parkowania bez dodatkowego wydruku, sprawi, że będzie się na nią decydowało więcej parkujących.

Przypomnijmy – gdyńskie parkomaty umożliwiają regulowanie opłat dodatkowych za pomocą kart płatniczych, bez konieczności udawania się do biura Strefy Płatnego Parkowania. Z kolei kolorowe wyświetlacze pozwalają na zapoznanie się z ofertą turystyczną miasta.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24