04.06.2019 09:53 0 Gol

Asseco odrobiło straty i zdobyło brązowe medale EBL

Takiego scenariusza nie powstydziłby się zapewne sam Alfred Hitchcock. Koszykarze Arki Asseco Gdynia nie dość, że wygrali w drugim meczu „finału pocieszenia” ze Stelmetem Eneą BC Zielona Góra, to odrobili straty z pierwszego pojedynku i zdobyli brązowe medale Energi Basket Ligi!

Nasz kapitan ma ogromne serce do walki! Cały czas wierzył, ciągle to podkreślał, a my za nim podążyliśmy – mówił James Florence z Arki Gdynia po meczu o brązowe medale Energa Basket Ligi ze Stelmetem Eneą BC Zielona Góra.

Trzy lata temu ludzie kończyli za mnie karierę, a teraz zdobywam medal. Jestem bardzo zadowolony – dodał Krzysztof Szubarga z Arki.

Dobre widowisko, powrót żółto-niebieskich jakich kochamy, gorący doping z trybun i prawdziwe serce zespołu "Szubi". Mamy brązowy medal, możemy cieszyć się z tego osiągnięcia i dziękujemy zawodnikom oraz trenerom za sezon pełen emocji. Wiara, walka, serce i zespół to właśnie jest Asseco! – czytamy na oficjalnej stronie gdyńskie klubu.

Ale po pierwszym spotkaniu o trzecie miejsce koszykarze Arki nie mogli być w dobrych nastrojach. W Zielonej Górze podopieczni trenera Przemysława Frasunkiewicza przegrali 77:95. W hali Gdynia Arena Asseco musiało odrobić 18-punktową stratę.

Początek spotkania był wyrównany i toczył się w rytmie kosz za kosz, chociaż inicjatywę w ofensywie mieli goście i to oni po 10 minutach prowadzili 22:20. W drugiej kwarcie to zespół Frasunkiewicza potrafił zdobywać małą przewagę, a było to możliwe dzięki trafieniom z dystansu Marcusa Ginyarda oraz Bartłomieja Wołoszyna. Ostatecznie na przerwę to gdynianie schodzili prowadząc 54:40. Przewaga zespołu z Gdyni na początku trzeciej kwarty wzrosła do nawet 15 punktów i już było wiadomo, że Asseco tego meczu nie odda. Ostatecznie Arka wygrała całe spotkanie wygrała 105:80.

Arka Asseco Gdynia – Stelmet Enea BC Zielona Góra 105:80 (20:22, 31:18, 23:17, 31:23)

Asseco Arka Gdynia: Florence 33, Dulkys 17, Szubarga 17, Wyka 12, Ginyard 10, Garbacz 9, Witliński 4, Wołoszyn 3, Łapeta 0, Kamiński

Stelmet Enea BC Zielona Góra: Starks 16, Sokołowski 14, Šakić 10, Hosley 8, Humphrey 6, Planinić 6, Zamojski 6, Koszarek 5, Hrycaniuk 4, Devoe 3, Mokros 2, Traczyk