03.06.2019 12:25 0 mike/BLMW

Po raz kolejny dostarczyli na czas bezcenny ładunek

Fot. BLMW

W niedzielę (2 czerwca) piloci z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego ponownie dostarczyli przeznaczone do przeszczepienia serce wraz z personelem towarzyszącym. Dla gdyńskich lotników była to już czwarta tego typu akcja w 2019 roku.

Zadanie przygotowania transportu medycznego wpłynęło do Dyżurnej Służby Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej wpłynęło w sobotni (1 czerwca) wieczór. Konieczne było przewiezienia serca, na które oczekiwał biorca w Warszawie.

Z prośbą o pomoc zwróciła się Klinika Kardiologii i Transplantologii Instytutu Kardiologii w Warszawie. Do zadania wytypowano załogę samolotu transportowo-desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego, z Gdyni-Babich Dołów. Dowódcą załogi był kpt. pil. Marek Buczek – informują gdyńscy lotnicy.

Transportowa „Bryza” z sercem na pokładzie wystartowała z Gdyni w niedzielę o godzinie 7:04. Po niespełna godzinnym locie wylądowała na stołecznym lotnisku Okęcie. Stamtąd personel medyczny udał się, już transportem kołowym, do warszawskiej kliniki, gdzie na bezcenny transport oczekiwał pacjent. Samolot wyruszył w drogę powrotną o godzinie 9:05 i wylądował w Gdyni po godzinie i 10 minutach.

Był to już czwarta „Akcja Serce”, którą realizowali gdyńscy lotnicy w 2019 roku. W podobnych działaniach uczestniczą już od 12 lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24