29.05.2019 09:40 3 mike/KMP Gdynia

Nastoletni amatorzy cudzych aut w rękach policji

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum

Czworo nastolatków w wieku 14–16 lat, w tym 15-letnią dziewczynę, zatrzymali policjanci z komisariatu w Gdyni-Oksywiu. Cała czwórka miała kilkukrotnie przywłaszczyć samochody jednej z firm oferujących krótkoterminowy wynajem aut. Dodatkowo jeden z zatrzymanych odpowie za posiadanie i udostępnianie innym nieletnim narkotyków.

Do zatrzymania doszło we wtorek (28 maja) około godziny 2:00. Okazało się, że czworo nastolatków porusza się samochodem „na minuty”. Jak informują gdyńscy policjanci, troje zatrzymanych usłyszało osiem zarzutów krótkotrwałego użycia pojazdów będących własnością jednej z wypożyczalni. Aby skorzystać z takiej sposobności, najpierw pokonywali zabezpieczenia samochodu. Po zakończeniu przejażdżek, porzucali auta na terenie miasta.

Zatrzymani to nieletni w wieku od 14 do 16 lat. Troje z nich to mieszkańcy Gdyni, a jeden jest mieszkańcem powiatu puckiego. Śledczy pracujący nad sprawą ustalili, że zatrzymani byli również sprawcami podobnych przestępstw, które miały miejsce w ostatnim czasie na terenie Gdyni – informują mundurowi z gdyńskiej komendy miejskiej.

Ponadto jeden z zatrzymanych usłyszał zarzut posiadania i udostępniania narkotyków. Mimo młodego wieku, nastolatkowie byli już znani stróżom prawa. Dwoje z nich, w wieku 14 i 15 lat, poszukiwano z powodu samowolnego oddalenia się z ośrodka wychowawczego dla nieletnich. Teraz cała czwórka odpowie przed sądem dla nieletnich.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24