28.05.2019 14:07 20 mike

Jeden strzelał do policjantów, a drugi – doglądał plantacji konopi indyjskich

Fot. KPP Wejherowo

Sceny jak z filmu gangsterskiego rozegrały się jednej z miejscowości w gminie Szemud. Policjanci, którzy przyjechali na wezwanie, by wylegitymować jednego z mężczyzn, niekoniecznie musieli się spodziewać, że ten zacznie do nich strzelać. W dodatku na posesji natrafiono na plantację marihuany.

Do zdarzenia doszło w ubiegły weekend. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zostali wezwani do interwencji na jednej z prywatnych posesji.

Ze zgłoszenia wynikało, że jakiś mężczyzna kręci się przy domu, być może chce się do niego włamać. Kiedy policjanci dotarli pod wskazany adres, mężczyzna, który przebywał na posesji, na widok policjantów, kierował w ich kierunku pistolet i zaczął strzelać. Policjanci szybko obezwładnili i zatrzymali 35-latka – relacjonuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

To jednak nie wszystko. Przebywając na terenie posesji, funkcjonariusze wyczuli wyraźny zapach marihuany. Było też słychać pracujące wentylatory. Policjanci nabrali podejrzenia, że w pobliskim garażu zorganizowano plantację marihuany. To domniemanie okazało się słuszne.

Kryminalni postanowili to sprawdzić i wtedy okazało się, że w garażu znajduje się plantacja konopi indyjskich, a także są inne narkotyki. Wszystkie substancje i krzewy, jak również sprzęt służący do ich uprawy, zostały zabezpieczone, a w związku z tym 26-latek został zatrzymany – dodaje Anetta Potrykus.

Fot. KPP Wejherowo

Fot. KPP Wejherowo

Fot. KPP Wejherowo

Łącznie zabezpieczono prawie 50 krzewów konopi indyjskich oraz worki z marihuaną o masie 260 gramów. Ujawniono też niemal 90 gramów kokainy.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i zostali już przesłuchani. Wobec nich zastosowano dozór policji.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Natomiast posiadanie broni palnej bez wymaganego zezwolenia jest zagrożone karą od 6 miesięcy do lat 8 więzienia. Za użycie broni palnej (lub innego niebezpiecznego przedmiotu albo środka obezwładniającego), dopuszczenie się czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego w związku z pełnieniem obowiązków służbowych można trafić za kraty na czas od roku do 10 lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24