28.05.2019 14:50 0 Kwt/mat. pras.

Dzień Dziecka, czyli co, gdzie i kiedy

Zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

Dzień Dziecka to wyjątkowe święto, w którego celebrację zaangażowani są nie tylko rodziny najmłodszych, ale również lokalne władze. W tym ważnym dniu dzieciom nie powinno więc brakować atrakcji i wrażeń.


Gmina Wejherowo

W sobotę (1 czerwca) w Art Parku w Bolszewie odbędzie się "Gminny Dzień Dziecka". W programie wydarzenia możemy znaleźć spektakl dla dzieci, rodzinne animacje czy malowanie twarzy.

Mat. pras.


Gmina Kosakowo

Gminny Dzień Dziecka odbędzie się 2 czerwca na placu przy ul. Żeromskiego w Kosakowie. Na przybyłe dzieci będzie czekać wiele atrakcji.

Mat. pras.


Gmina Szemud

Dzień Dziecka w gminie Szemud odbędzie się 2 czerwca o godzinie 13:00 na Dragon Arenie w Bojanie.

Mat. pras.


Władysławowo

Dzień Otwarty w Domu Rybaka zostanie połączony z obchodami Gminnego Dnia Dziecka. Wydarzenie odbędzie się 1 czerwca w godz. 12:00 - 17:00 na estradzie za Urzędem Miejskim we Władysławowie.

W programie m.in.:

– Zwiedzanie Domu Rybaka (zbiórka grupy pod tablicą UM godz. 12:15, 13:15, 15:15, 16:15),

– Zwiedzanie wystawy Merk – nieodpłatnie (godz. 13:00-15:00),

– Wernisaż prac dzieci uczestniczących w warsztatach ceramicznych „Co w naszym morzu pływa” (s. 103),

– Warsztaty i animacje dla dzieci: gry wielkoformatowe (warcaby, latawce i ośmiornice), tor przeszkód, szczudlarze, malowanie buzi itp.,

– Warsztaty Stacja Morska i Błękitna Szkoła,

– godz. 13:00–15:00 – Wystawa starych Volkswagenów,

– godz. 14:00 – Występ młodzieży uczestniczącej w warsztatach wokalnych prowadzonych przez Piotra Matczuka,

– godz. 15:30 – Pokaz taneczno-sportowy w wykonaniu tancerek z Cheerleaders Gdynia i prowadzenie animacji przez Natalię Wojdak (You Can Dance).

Ponadto:

– pokazy służb mundurowych: policji, straży granicznej oraz straży pożarnej (promowanie bezpieczeństwa pieszych, przejażdżki kładem z policjantem: prezentacja wozów strażackich – udzielanie pierwszej pomocy, prezentacja straży granicznej),

– zjeżdżalnie i dmuchańce dla dzieci, malowanie buzi, wata cukrowa, balony z helem,

Dla wszystkich odwiedzających grill oraz słodki poczęstunek.

Mat. pras.


Gmina Gniewino

Spartakiada rodzinna odbędzie się w piątek (31 maja), natomiast Biegi Stolemów w sobotę (1 czerwca). Na przybyłych gości będą czekać zabawy ruchowe, słodkie poczęstunki za złotówkę i dużo innych atrakcji dla każdego.

Mat. pras.


Gmina Łęczyce

Serdecznie zapraszamy na Dzień Dziecka wszystkie maluchy oraz starszych. Zabawa odbędzie się 01.06.2019. (sobota) na boisku sportowym w Łęczycach , w programie przewidziane są różne atrakcje takie jak, konkursy, koncert, turnieje piłkarskie, zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa, pokaz strażacki, trampolina

Program:

– 11:00–13:30 Turniej piłkarski dla dzieci z roczników 2007 i młodsi oraz 2004 i młodsi (Liga Sołecka Junior)

– 14:00–15:00 Koncert zespołu COLORED

– 15:00–17:00 Konkursy sportowe

Mat. pras.


Hel

Dzień Dziecka w Helu odbędzie się w piątek (31 maja) na boisku szkolnym w Helu.

Mat. pras.


Wejherowo

Pokazy sztuk walki, zumba, zmagania sportowe, niezliczone gry i zabawy – takie atrakcje czekają na najmłodszych mieszkańców w wejherowskim parku 1 czerwca od godz. 16. Tego dnia Dzień Dziecka odbędzie się także na polanie piknikowej na Osiedlu Fenikowskiego – początek o godz. 15, a w niedzielę 2 czerwca od godz. 15 świętować będą dzieci z Osiedla Sucharskiego.

Podczas festynu w wejherowskim parku z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, a bogaty program imprezy zapewni wspaniałą zabawę. Wszystkie atrakcje dla dzieci są bezpłatne.

Do wspólnej zabawy zaproszą najmłodszych Animatorzy z Ence Pence, a Stowarzyszenie Naprzód Wejherowo do udziału w Olimpiadzie Uśmiechu. Będzie można potrenować z Błękitnymi Wejherowo, pograć i pobawić się z "Tytanami", poćwiczyć zumbę, bo przecież nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie! Pokażemy dzieciom, że są ciekawsze zajęcia niż gra na komputerze, czy konsoli.

Nie zabraknie malowania buziek, pokazów sztuk walki, a nawet najprawdziwszego wozu strażackiego!

Będzie można wylicytować puchary, które zdobyły grupy taneczne Wejherowskiego Centrum Kultury.


Reda

Święto dzieci, tych małych i trochę większych, zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji Fabryka Kultury organizuje kolorowy festyn w samym sercu Redy – Parku Miejskim

Przez pełen 6 godzin będziemy się wspólnie bawić!

W programie:

– spektakl ” Bajki na jednej nodze”

– warsztaty eko-recyklingowe

– zumba Kids

– wizyta kuglarza, czyli pokazy cyrkowe z udziałem najmłodszych

– prezentacja roweru MEVO

– wielkie rowerowe show

– darmowe dmuchańce

– stoiska z zabawkami

Mat. pras.


Rumia

Zapraszamy serdecznie całe rodziny – od dzieci, przez młodzież i dorosłych, aż po seniorów – na „Festiwal Dmuchańców” w Rumi. Wydarzenie, organizowane w ramach obchodów Dnia Dziecka, odbędzie się w niedzielę (2 czerwca) w godzinach od 13:30 do 18:00 na boisku wielofunkcyjnym przy ulicy Bukowej. Patronat nad wydarzeniem objął Rugby Club Arka Rumia oraz burmistrz Michał Pasieczny.

Wśród czekających na mieszkańców atrakcji pojawi się kilkanaście dmuchanych zjeżdżalni, z których najmłodsi będą mogli skorzystać po wykonaniu konkurencji sportowych. Przepustką do darmowej strefy będą opaski wręczane dzieciom po zrealizowaniu dostosowanych do ich wieku zadań.

Ponadto dostępna będzie strefa bezpłatnych atrakcji przeznaczona do osób, które głosując, przyczynią się do powstania Podwórka Talentów Nivea w Rumi. Pojawią się także stanowiska gastronomiczne, gdzie będzie można zakupić m.in. watę cukrową oraz popcorn.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Mat. pras.


Gdynia

Centrum Nauki Experyment

Dzień Dziecka w Centrum Nauki EXPERYMENT to jedyna w swoim rodzaju szansa, żeby się wyszaleć, wybrudzić, a przy okazji doświadczyć ekstremalnych naukowych wrażeń. „EXTREMALNE EXPERYMENTY” to dokładnie taka forma nauki, jaką dzieci (i dorośli również) lubią najbardziej. Będzie wybuchowo, kolorowo i bezkompromisowo! Na wystawie naukowcy-edukatorzy prezentować będą ekstremalne doświadczenia, których nie da się powtórzyć w domu. Dzieci będą mogły uczestniczyć w nich w bezpieczny sposób, ale często nie obejdzie się bez robienia bałaganu i brudzenia się. Specjaliści już przygotowują się do ujarzmiania kolorowych płomieni, wywoływania eksplozji przy pomocy ciekłego azotu lub wodoru czy zabaw z cieczami, które same zmieniają barwy.

W innym miejscu wystawy, na bałaganiarskich warsztatach otwartych, młodzi eksperymentatorzy będą mogli wziąć sprawy w swoje ręce (pod uważnym okiem edukatorów). Probówki będą wybuchać, a balony będą tylko czekać, aż ktoś zrobi z nimi porządek przy pomocy lasera lub chemikaliów. Nie zapomnijmy o strzelaniu kwasem do celu czy o ulubionych przez wszystkie dzieci slime’ach – tutaj w wersji MEGA!

Wszystkie przygody dostępne będą w ramach biletu na wystawę.

Planujemy robić wszystko to, czego na co dzień nie wolno robić w laboratoriach. Choć niektóre z doświadczeń są już znane z EXPERYMENTU, to bez wątpienia nowością będzie ich skala – tłumaczy Zbigniew Czapliński, specjalista działu Wydarzeń i Programów Naukowych Centrum Nauki EXPERYMENT. – (Poszczególne substancje potrzebne nam do wybuchów, tworzenia mgły czy produkcji slime’ów przygotowujemy w dziesiątkach kilogramów*! – dodaje.

1 i 2 czerwca w ramach EXTREMALNYCH EXPERYMENTÓW w gdyńskim centrum nauki będą odbywać się także warsztaty rodzinne „Ale Experyment!”. Dzieci i ich opiekunowie stworzą sztuczną krew, osnują całe pomieszczenie mgłą rodem z horrorów, sprawdzą, jak żarłoczna potrafi być ciecz i wytworzą światło w kolbie. Uczestnictwo w warsztatach rodzinnych jest możliwe za dodatkową opłatą 12 zł od osoby. Uczestnicy warsztatów mogą skorzystać również z promocyjnego biletu na wystawę w cenie 12 zł za osobę, bez względu na wiek.

Rodzinny Festyn w Parku Rady Europy

Pod hasłem „Ale cyrk dzieci rządzą” w Parku Rady Europy odbędzie się iście cyrkowy festyn. 1 czerwca nie zabraknie wesołego klauna, który rozśmieszy każdego ponuraka. Żonglerka, magiczne sztuczki czy jazda na minirowerku to tylko preludium do wspólnej zabawy. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w warsztatach cyrkowych i opanować np. sztukę chodzenia na szczudłach.

O cyrkowy świat zadbają także mimowie, a magicznej atmosfery doda pokaz iluzji optycznych czy wielkich baniek mydlanych. Będzie familijnie, kolorowo i radośnie. Ponadto w programie zajęcia manualne, gry i zabawy sportowe, pokazy gimnastyki artystycznej, moc interaktywnych atrakcji przygotowanych przez aktorów Bałtyckiego Teatru Różnorodności, wyczekiwane przez najmłodszych zabawki dmuchane, a także specjalna międzypokoleniowa strefa taneczna z DJ’em.

Podczas festynu z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, a bogaty program imprezy zapewni wspaniałą zabawę. Wszystkie atrakcje dla dzieci są bezpłatne, a wśród nich w tym roku znalazły się m.in.: dmuchane place zbaw, warsztaty kreatywne, warsztaty z robotyki - budujemy programowalne roboty z klocków Lego, warsztaty cyrkowe, sztuczki magiczne, pokazy i warsztaty gimnastyki artystycznej, nauka gry w tenisa, turniej piłki nożnej, turniej rzutów streetball, tor gokartowy, kącik z bajkami edukacyjnymi, słodki poczęstunek dla najmłodszych, strefa taneczna, konkursy z nagrodami, porady fizjoterapeuty dla dzieci, przegląd ząbków i rozwoju zgryzu dla dzieci.

Wstęp bezpłatny. Festyn odbywać się będzie w godz. 11-16. Więcej informacji na www.gdyniarodzinna.pl

Muzeum Miasta Gdyni

Dzień Dziecka w Muzeum Miasta Gdyni to każdego roku czas, w którym instytucja przygotowuje specjalne atrakcje dla najmłodszych i ich rodzin. W ubiegłym roku dzień upłynął pod znakiem literatury - premiery książki o Kocie Antonim. Tym razem literatura również będzie miała swoją silną reprezentację. 1 czerwca o godzinie 13 rozpocznie się autorskie spotkanie z Elżbietą Pałasz oraz warsztaty wokół jej książki „Dobra Robota”.

Jak opisuje sama autorka we wstępie, jest to wyjątkowa pozycja związana z nietypowymi zawodami: „Po co ceramikowi gęsie pióro? Dlaczego farmerowi lepiej myśli się w polu? Co robią rybacy, kiedy czekają na wyciągnięcie sieci? Nie wiecie? No właśnie. My też nie wiedzieliśmy, dlatego zapytaliśmy. O swojej pracy opowiedzieli nam przedstawiciele 12 naprawdę ciekawych profesji.”

Przed spotkaniem autorskim odbędą się o godz. 11 warsztaty „Maszynownia: Miasto - Zieleń" poświęcone roli roślin w przestrzeni miejskiej. W jaki sposób zieleń wpływa na postrzeganie miasta? Najmłodsi poznają nieznane rośliny oraz florę nowoczesnego miasta i sami wejdą w rolę projektanta terenów zielonych!

Gdyńskie Centrum Filmowe

Dwa spektakularne filmy przyrodnicze wyprodukowane przez niekwestionowanych mistrzów świata tego gatunku, dziennikarzy i filmowców brytyjskiej stacji BBC Earth, to propozycja Gdyńskiego Centrum Filmowego na Dzień Dziecka. W sobotę i niedzielę, 1 i 2 czerwca 2019 roku, najmłodsi widzowie mogą wybrać się w filmową „Podniebną podróż" albo przyjrzeć się z bliska „Niesamowitym drapieżnikom". Dodatkowo jeden z pokazów jest adresowany do widzów ze spektrum autyzmu w ramach cyklu seansów kina przyjaznego sensorycznie.

„Podniebna Podróż”

To film przyrodniczy pozwalający zobaczyć świat z lotu ptaka. „Podniebna podróż“ to piękna i wyjątkowa podróż dookoła świata, w którą widzowie zabiorą się na skrzydłach ptaków. Rewolucyjne techniki filmowania w powietrzu i najnowocześniejsze kamery zapewniają ekscytujące doświadczenie rzeczywistego lotu w centrum stada.

– Sobota, 1 czerwca: godzina 12.00 (Sala Warszawa)

– Sobota, 1 czerwca: godzina 12.00 (kino przyjazne sensorycznie, Sala Goplana),

– Niedziela, 2 czerwca: godzina 16.00 (Sala Warszawa.

„Niesamowite drapieżniki”

Autorzy dokumentu pokazują z bliska codzienne życie największych mięsożerców na naszej planecie. Dzięki ogromnej bliskości widzowie angażują się emocjonalnie w losy bohaterów, ucząc się jak wiele trudu wymaga od nich przetrwanie. Ich osobiste historie są kluczową częścią narracji; aby zrozumieć dylemat geparda, musisz poznać jego głodne młode.

– Sobota, 1 czerwca: godzina 16.00 (Sala Warszawa),

– Niedziela, 2 czerwca: godzina 12.00 (Sala Warszawa).

Bilety w sprzedaży w kasie Kina Studyjnego GCF oraz przez internet.

Jak wygląda seans w kinie przyjaznym sensorycznie?

Podczas seansu światła są przyciemnione, a nie zgaszone całkowicie, by nie budzić lęku, a także by zmniejszyć kontrast między jasnością wyświetlanego na ekranie obrazu a resztą otoczenia. Dźwięk jest nieco przyciszony, by nie ogłuszał osób nadwrażliwych. Przed pokazem nie są wyświetlane zwiastuny, by nie rozpraszać uwagi widzów. Pokazy kina przyjaznego sensorycznie są adresowane do widzów ze spektrum autyzmu.

Muzeum Emigracji

Rodzinne zwiedzanie niedostępnych na co dzień zakamarków, warsztaty wokół książki „Koronkowa parasolka z Gdyni” – to tylko niektóre atrakcje jakie czekają na uczestników Dnia Dziecka w Muzeum Emigracji.

  • Godz. 10:00 - premiera wideo „Co dzieci mogą w muzeum" (online),

  • Godz. 10:00–18:00 – księgarnia – sprzedaż publikacji „Książka otwarta na świat" w promocyjnej cenie – 15%

  • Godz. 10:30 i 13:30 – rodzinne zwiedzanie magazynów zbiorów

1 czerwca Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza rodziny z dziećmi na specjalne zwiedzanie zamkniętych na co dzień magazynów zbiorów. Ich opiekun zaprezentuje skrywane w nich tajemnicze przedmioty, których żaden zwiedzający nie widział jeszcze na własne oczy. Zapisy: kasa muzeum w dniu wydarzenia. W programie: dwa oprowadzania - o godz. 10:30 oraz 13:00. Każde trwać będzie 30 minut. Limit: 13 osób na jedno wejście (licząc dorosłych oraz dzieci).

– Godz. 11:00–13:00 – spotkanie wokół książki „Koronkowa parasolka z Gdyni" + warsztaty

Tytułowa parasolka nie jest zwyczajnym przedmiotem, lecz przewodniczką czytelnika w podróży do przeszłości. Szybuje nad miastem i z jej perspektywy oglądamy Gdynię sprzed stu lat. O tym, tym jak wyglądało miasto za czasów budowy portu z lotu ptaka, a raczej parasolki oraz jak przełożyć to na wyobraźnię dziecka porozmawiamy z autorką Natalią Fiedorczuk-Cieślak – kompozytorką, pisarką, laureatką Paszportu Polityki.

Po spotkaniu muzeum zaprasza na warsztaty, podczas których dzieci dowiedzą się, co to jest modernizm i jak wyglądały wnętrza polskich transatlantyków oraz wspólnie z materiałów z recyklingu stworzą wielkoformatową makietę miasta. Obowiązują zapisy na warsztaty: [email protected] Należy podać: imię i nazwisko dziecka, jego wiek oraz numer telefonu opiekuna. Wstęp bezpłatny.

Klub Marynarki Wojennej i Muzeum Marynarki Wojennej

Klub Marynarki Wojennej oraz Muzeum Marynarki Wojennej zapraszają na Chrzest Morski z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbywać się będzie 1 czerwca w godz. 12:00–15:00 na placu przed Muzeum Marynarki Wojennej. Wstęp wolny.

Dzieci przywita Król Neptun ze swoją świtą. Każdy maluch, który pomyślnie przejdzie wszystkie próby, pokonując własne słabości, wykazując się odwagą i sprawnością fizyczną, otrzyma z rąk króla mórz i oceanów dyplom wilka morskiego. Przedsięwzięciu towarzyszyć będą liczne atrakcje, najmłodsi będą mogli wziąć udział w wielu rozmaitych konkursach. W części artystycznej wystąpią: Zespół Wokalny Klubu MW, Zespół Taneczny Małe Róże oraz Koło Wokalne Klubu 3. Flotylli Okrętów.

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza

„W świetle reflektorów” to warsztaty, w ramach których Anna Zalewska-Uberman – pedagog oraz Krzysztof Werner i Andrzej Formella – realizatorzy światła opowiedzą i pokażą, jak wygląda praca w oświetleniowców w teatrze. To jednak nie wszystko. Uczestnicy warsztatów zajrzą za kulisy i sami będą mogli za pomocą koloru i światła pobawić się w teatr.

Warsztaty „W świetle reflektorów” odbędą się w poniedziałek, 3 czerwca w godz. 10:00–11:30 oraz 12:00–13:00. Zajęcia skierowane są do grup zorganizowanych od 6. roku życia. Zgłoszenia można wysyłać na adres: [email protected] W mailu należy podać: godzinę warsztatu, nazwę szkoły, wiek i liczbę dzieci, imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy nauczyciela. Koszt to 5 zł/os. Płatność w kasie teatru lub przelewem.

Oprócz warsztatów Teatr Miejski przygotował dla dzieci także spektakl.

Któż nie zna historii ciemnowłosej dziewczynki, siedmiu uroczych krasnali i owładniętej obsesją piękna okrutnej macochy? Wszyscy – i to na całym świecie! Opowieść ta w każdej epoce na nowo wzrusza, niosąc przesłanie o sile przyjaźni, miłości i poczuciu własnej wartości. „Śnieżkę i krasnoludki” wyreżyserował Krzysztof Babicki, teksty piosenek i muzykę napisali Grażyna Lutosławska i Janusz Grzywacz, autorzy przebojów z „Królowej śniegu”. Początek spektaklu godz. 16.

Dzień Dziecka w Centrum Riviera

Wybuchowe laboratorium, niesamowite zabawy z ciekłym azotem, figurki z balonów, bajki o Gdyni i wyjątkowi goście – to wszystka czeka najmłodszych i tych trochę starszych od godz. 12 w Centrum Riviera. Spraw, aby ten dzień był wyjątkowy i spędź go ze swoimi dziećmi, biorąc udział w atrakcjach przygotowanych specjalnie na tę okazję. Co w programie?

Spotkanie z najpopularniejszymi TikTokerami w Polsce - poznajcie osobiście swoich ulubieńców! Weźcie udział w konkursie, w którym stworzycie z nimi filmiki i zgarniecie super nagrody! Dla tych, którzy nie potrafią spokojnie usiedzieć w miejscu proponujemy warsztaty taneczne - jedne z Roksaną Orłowską, a drugie z Sebastianem Kowalczykiem. A może macie jakieś pytania do swoich idoli? Rozwiejcie wszelkie wątpliwości podczas Q&A! Wśród tych wszystkich atrakcji czeka Was także występ Izy Zabielskiej.

A ponadto

Wściekły, ciekły azot, lewitacja, samopompujące się balony, wielkie azotowe chmury, małe wodne rakiety oraz azotowy deszcz! Poznajcie doświadczenia na niekonwencjonalne pozyskiwanie energii, z zastosowaniem ciekłego azotu! Para i dym – w naszym nowoczesnym, mobilnym laboratorium jest naukowo i wybuchowo! Zajrzyjcie do pracowni chemicznej pełnej parujących wulkanów i dziwnych mikstur.

Oprócz zmieniania kolorów i struktur substancji, nie zawachamy się także przed małymi wybuchami z karbidu. Stwórz własnego, nadmuchiwanego pupila! Odwiedź stanowisko klaunów i poznaj techniki wykonywania figurek z baloników.

Posłuchaj bajek o Gdyni! W strefie czytelniczej poznacie piękne historie rozgrywane w najszczęśliwszym mieście w Polsce.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24