23.05.2019 12:40 25 PM

Nowa droga w Wejherowie ma połączyć Sobieskiego ze Strzelecką

Fot. Marek Trybański/TTM

Między ulicami Sobieskiego a Strzelecką w Wejherowie ma powstać nowa droga. Inwestycja jest zależna od dofinansowania rządowego, a jej koszt to około 16 milionów złotych.

Od ronda łączącego ulice Sobieskiego, Sucharskiego i Batalionu Morskiego ma powstać kolejne połączenie – do ulicy Strzeleckiej.

Ta droga już wiele lat jest w planie zagospodarowania przestrzennego Wejherowa, jest to jeden z elementów nowego przebiegu drogi wojewódzkiej 218, która obecnie przechodzi przez centrum miasta – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Już kilka lat temu opracowano koncepcję przebiegu nowej drogi wojewódzkiej nr 218, między innymi po to, żeby wyprowadzić ruch ciężarówek i turystów jadących nad morze z miasta. Oprócz tego chodzi także o odciążenie zabytkowego centrum w przypadku budowy trasy S6.

Chcemy, żeby kierowcy jadący z Węzła Szemud nie wjechali nam bezpośrednio do miasta, żeby ominęli śródmieście, nie stali na przejazdach kolejowych, żeby nie zakorkowali nam nowego tunelu w ciągu Kwiatowej – dodaje Beata Rutkiewicz.

W ramach tego pomysłu zakończono budowę Węzła Działki, ale to nie koniec realizacji związanych z tym projektem.

Przystępujemy do realizacji przebudowy ulicy Karnowskiego, która jest jednym z elementów tego powiązania i złożyliśmy wniosek o dofinansowanie do wojewody z pieniędzy rządowych na budowę nowego odcinka, od ulicy Sobieskiego do ulicy Strzeleckiej – wyjaśnia zastępca prezydenta Wejherowa.

Jeżeli uda się zdobyć dofinansowanie, to budowa rozpocznie się już w przyszłym roku. Jeśli tak się nie stanie, to, jak mówią władze Wejherowa, z budżetu miasta przedsięwzięcie będzie ciężko zrealizować. Koszt inwestycji to około 16 milionów złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24