22.05.2019 18:30 3 raz

Dzielnicowy nie dał się nabrać babci poszukiwanej

Fot. KWP Gdańsk

Puccy policjanci zatrzymali dwoje poszukiwanych przestępców. Kobietę próbowała ukryć babcia, okłamując mundurowych. Mężczyznę namierzyli kryminalni.

Kiedy puccy stróże prawa dowiedzieli się, że w jednym z mieszkań na terenie podległym dzielnicowemu najprawdopodobniej przebywa poszukiwana listem gończym 23-latka, która ma do odbycia karę 150 dni więzienia za przestępstwo włamania i przywłaszczenia rzeczy, od razu ruszyli do akcji.

By zweryfikować te informacje, w miniony poniedziałek funkcjonariusze pojechali pod wytypowany adres. Na miejscu potwierdzono ustalenia policjantów – relacjonują pomorscy policjanci. – Mundurowi początkowo rozmawiali z babcią poszukiwanej, która przekonywała, że jej wnuczki nie ma w domu.

Dzielnicowy jednak nie dał się nabrać kobiecie i postanowił sprawdzić wszystkie pomieszczenia mieszkania.

Po wejściu do jednego z pokoi i otwarciu szafy zobaczył wewnątrz kobietę. Policjanci sprawdzili jej dane i potwierdzili, że jest to poszukiwana listem gończym 23-letnia mieszkanka gminy Puck – dodali stróże prawa. – Kobieta natychmiast została zatrzymana.

Następnego dnia zatrzymany został przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego kolejny poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości, 28-letni mężczyzna, który był poszukiwany listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Wejherowie.

Mężczyzna miał do odbycia dwa tygodnie pozbawienia wolności za przywłaszczenie rzeczy – czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Poszukiwani trafili do zakładu karnego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24