21.05.2019 08:05 0 mike

Świętowali strażacy-ochotnicy z gminy Wejherowo

Fot. TTM

Łączą życiową pasję z chęcią pomagania innym, niezależnie od okoliczności. Często są pierwsi na miejscu dramatycznych wydarzeń, a od sprawności ich działania zależy ludzkie życie i zdrowie. Gminne obchody Dnia Strażaka w Gościcinie były okazją do podziękowania za ich zaangażowanie i trudną, choć satysfakcjonującą służbę.

Choć Dzień Strażaka wypada czwartego dnia maja, ochotnicy z terenu gminy Wejherowo świętowali w minioną sobotę (18 maja). W OSP Gościcino odbyła się z tej okazji okolicznościowa uroczystość.

Jak co roku, jest to okazja, by się spotkać i podziękować. W gminie Wejherowo mamy 10 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Dzięki ich funkcjonowaniu i zaangażowaniu, poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców jest większe – zaznacza Henryk Skwarło, wójt gminy Wejherowo

W uroczystościach wziął udział także st. bryg. Jacek Niewęgłowski, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie, który życzył wszystkich druhom satysfakcji z wypełniania społecznie użytecznej misji. A sami druhowie, jak wiadomo, to ludzie wielkiego serca. Są zawsze tam, często pierwsi na miejscu zdarzenia, gdzie zagrożone jest życie, zdrowie bądź mienie. Z narażaniem własnego bezpieczeństwa spieszą z pomocą potrzebującym.

Nie wyobrażam sobie strażaka, który nie zatrzymałby się przy osobie potrzebującej pomocy. Gdy odrosłem już trochę powyżej stołu, nabrałem trochę tężyzny, pojawił się komunikat, że Ochotnicza Straż Pożarna poszukuje kandydatów, więc postanowiłem się zgłosić. Od tego czasu aktywnie uczestniczę w życiu strażackim – mówi dh Sławomir Prena z OSP Gościcino.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Wejherowo są sukcesywnie doposażane w nowy, specjalistyczny sprzęt, tak by mogły skutecznie działać w sytuacjach kryzysowych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24