19.05.2019 09:51 0 raz

Miłośnicy muzeów tej nocy mało spali

TTM

W sobotę (18 maja) odbyła się kolejna Noc Muzeów, czyli święto kultury, w trakcie którego każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Otwarte do późnych godzin nocnych były między innymi muzea, galerie oraz centra kultury.

Przykładowo, tej sobotniej nocy Gminny Dom Kultury w Pierwoszynie zamienił się w muzeum, dzięki ludziom z pasją i ich niepowtarzalnym kolekcjom, które przez wiele lat z ogromnym poświęceniem i zaangażowaniem gromadzili w swoich domach.

Z kolei Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej będzie czynne było do godziny 23:00. Wśród atrakcji Nocy Muzeów zaplanowano grę muzealną „Podążaj za głosem”, wystawę „Jan Trepczyk- pieśniodziej kaszubskiej ziemi", wystawę „Historia Biblii”, wystawę "Nostra Alma Mater Veiheroviensis" - Historia Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie, a także mini wystawę i kącik redakcyjny „Żurnalista i artysta”, czy też wystawę o kaszubskim ruchu chóralnym.

TTM TTM TTM TTM TTM TTM TTM TTM TTM TTM TTM TTM.jpg TTM TTM TTM TTM TTM TTM TTM TTM TTM TTM TTM TTM TTM TTM TTM TTM

W tym roku Noc Muzeów w gminie Wejherowo zaplanowano w Gościcinie. Organizatorzy wydarzenia przygotowali spektakl, szukanie skarbów, zajęcia z lepienia gliny, seans filmowy i wspólne ognisko.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24