17.05.2019 12:01 0 mike/Airport.gdansk.pl

Na gdańskim lotnisku zrobisz niepowtarzalne selfie

Fot. Airport.gdansk.pl

Nie chodzi o fotografię na tle hali odlotów czy płyty lotniskowej, choć te obiekty również są godne uwiecznienia. Do dyspozycji pasażerów gdańskiego lotniska oddano ciekawy eksponat pochodzący z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Mowa o kostce składającej się z trzech warstw luster. Wchodząc do jej wnętrza, można uzyskać optyczny efekt nieskończoności i zrobić niecodzienne zdjęcie.

Specjalna kostka, w której można zrobić zdjęcie, jest od wewnątrz obudowana lustrami. Trzy warstwy luster wykonano ze specjalnie hartowanego szkła, a dodatkowo wzmocniono je klejem. To sprawia, że cała konstrukcja jest bezpieczna – nawet w przypadku stłuczenia, lustra się nie rozpadną. Sam obiekt dostarcza niezwykłych wrażeń wizualnych.

Wystarczy do niego wejść albo zajrzeć do środka przez jeden ośmiu otworów i policzyć swoje odbicia. Eksponat pokazuje, jak za pomocą równolegle postawionych luster i światła możemy zwielokrotniać odbicia, dążąc do efektu nieskończoności. Namawiamy, by zrobić sobie zdjęcie lub selfie, które będzie naprawdę wyjątkowe – zachęcają przedstawiciele lotniska.

Fot. Airport.gdansk.pl

Niecodzienna kostka powstała dzięki współpracy jednej z firm, która prowadzi lokale handlowe i punkty gastronomiczne na polskich lotniskach, również w Gdańsku. To kolejna atrakcja w strefie strzeżonej gdańskiego portu lotniczego. Warto wspomnieć, że od kilku miesięcy najmłodsi pasażerowie mogą umilić czas oczekiwania na odlot samolotu, relaksując się na interaktywnym placu zabaw.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24