17.05.2019 12:42 1 PM

Polska Agencja Kosmiczna pozostanie w Gdańsku

Źródło: Gpnt.pl

Polska Agencja Kosmiczna zostaje w Gdańsku. Ogłosiła to Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii. Przypomnijmy, że wcześniej PAK planowano przenieść do Warszawy.

Polska Agencja Kosmiczna zostaje w Gdańsku. Cieszę się, że rząd wysłuchał apelu Sejmiku Województwa Pomorskiego i Rady Miasta Gdańska – napisał na swoim Facebooku Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Pół roku temu, na mocy przyjętej przez Radę Ministrów nowelizacji ustawy, Polska Agencja Kosmiczna miała być przeniesiona do Warszawy. Sprzeciwiali się temu pomorscy samorządowcy, posłowie i środowiska naukowe.

Jak informuje Departament Komunikacji Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, decyzja o wybraniu Gdańska jako miasta w którym siedzibę będzie miała Polska Agencja Kosmiczna była wynikiem dialogu ze środowiskami naukowymi i administracją. Obecność w mieście Parku Naukowo-Technologicznego, licznych start-upów oraz ponad 20 firm sektora kosmicznego w okolicy idealnie wpisuje się w ekosystemem odpowiadający Agencji Kosmicznej. Istotne było też zaplecze Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Morskiego czy Akademii Marynarki Wojennej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24