16.05.2019 15:00 7 mike/KMP Gdańsk

Była agresywna dla sąsiadów, bo… są Ukraińcami

Fot. KMP Gdańsk

Wyzwiska, groźby, wreszcie – uszkodzenie samochodu i wybicie szyby w mieszkaniu. O popełnienie takich czynów wobec swoich sąsiadów jest oskarżona 32-latka. Wszystko wskazuje na to, że jedynym powodem jej agresji był fakt, iż są oni Ukraińcami. Agresywna kobieta została zatrzymana i jest oskarżona o szerzenie nienawiści na tle narodowościowym oraz zniszczenie mienia. Może trafić do więzienia na pięć lat.

Kobietę zatrzymali w miniony wtorek (14 maja) policjanci z gdańskiej dzielnicy Nowy Port. To efekt wspólnej pracy mundurowych i prokuratorów. Pokrzywdzeni wcześniej nie składali informacji o sąsiedzkim konflikcie na policję. Starali się unikać agresywnej kobiety, która ubliżała im na tle narodowościowym przy każdej możliwej okazji, np. na podwórku czy na klatce schodowej. Okazuje się jednak, że samo lżenie było niewystarczające dla podejrzanej. Kobieta przechodziła od słów do czynów, a konflikt coraz bardziej eskalował.

Podczas pracy nad tą sprawą policjanci dowiedzieli się również o tym, że agresywna kobieta wybiła szybę w oknie mieszkania, w którym mieszkał jeden z pokrzywdzonych. Ponadto zniszczyła samochód, który użytkował jej sąsiad. 32-latka rzucała w auto kamieniami i uszkodziła je, powodując straty o wartości 8 tys. zł. Dzielnicowi z Komisariatu VI Policji w Nowym Porcie od razu po otrzymaniu informacji o tych zdarzeniach rozpoczęli działania zmierzające do zatrzymania kobiety, która dopuściła się tych przestępstw. Policjanci i prokuratorzy, którzy pracowali nad tą sprawą, dokładnie przeanalizowali zebrany materiał, przesłuchali świadków oraz pokrzywdzonych, zabezpieczone zostały również zapisy z kamer monitoringu – informują kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

W czwartek (16 maja) podejrzana zostanie doprowadzona do prokuratury, gdzie najprawdopodobniej usłyszy siedem zarzutów. Dotyczą one dyskryminacji i publicznego znieważenia na tle narodowościowym oraz zniszczenia mienia. Zatrzymanej grozi do pięciu lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24