09.05.2019 13:40 2 mike/UG Wejherowo

To już pewne – ruszy modernizacja ulic w Kąpinie

Fot. archiwum/TTM

W miniony wtorek (7 maja) władze gminy Wejherowo podpisały umowę, która umożliwia rozpoczęcie robót na ulicach Parkowej i Wierzbowej w Kąpinie. Obie ulice mają zyskać nową nawierzchnię, chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki postojowe i autobusowe. Powstanie też nowoczesne oświetlenie. Prace powinny się zakończyć do początku listopada br.

Koszt całej inwestycji to około 12 milionów złotych, z czego połowę udało się uzyskać dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych. Druga połowa zostanie pokryta ze środków pochodzących z długoterminowego kredytu. W kwietniu br. radni gminy Wejherowo wyrazili zgodę na jego zaciągnięcie.

Środki na tę inwestycję nie były zakładane w pierwotnym budżecie, ponieważ budżet na rok 2019 zakładał, że gmina nie będzie w ogóle zaciągać w tym roku kredytów. Chcemy jednak skorzystać z tej dotacji i tę inwestycję zrealizować. Na wkład własny konieczne jest uzupełnienie tych środków kredytem – wyjaśniał wówczas Henryk Skwarło, wójt gminy Wejherowo.

Łącznie w Kąpinie powstanie dwukilometrowy odcinek wspomnianych ulic. Jezdnia będzie miała siedem metrów szerokości. Zaplanowano stworzenie zatok postojowych i autobusowych.

Łącznie zaprojektowano siedem zatok postojowych do parkowania dla samochodów osobowych oraz cztery zatoki autobusowe: dwie przy ulicy Parkowej oraz dwie przy ulicy Wierzbowej. Inwestycja obejmuje także realizację odwodnienia układu drogowego oraz zaprojektowanie oświetlenia ulicznego, które zostanie zrealizowane w oprawach LED – informuje Urząd Gminy Wejherowo.

Piesi i kierowcy mają skorzystać z inwestycji późną jesienią – najprawdopodobniej na początku listopada br.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24