08.05.2019 14:00 0 mike/Wladyslawowo.pl

Władysławowo: Są jeszcze wolne miejsca w publicznym przedszkolu

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum

Jak informuje Urząd Miejski we Władysławowie, są jeszcze wolne miejsca w nowo utworzonym Samorządowym Publicznym Przedszkolu nr 1 przy ulicy Drogowców 1. Zajęcia przedszkolne dla dzieci w wieku 3–5 lat są bezpłatne.

W ramach projektu pn. „Zaczynamy od przedszkola! – Utworzenie 110 trwałych miejsc przedszkolnych w Gminie Władysławowo” są jeszcze dostępne miejsca dla dzieci w wieku 3–5, również tych z niepełnosprawnościami, które mieszkają na terenie gminy.

W nowo powstałym przedszkolu samorządowym realizowana będzie podstawa programowa kształcenia przedszkolnego. Ponadto dzieci będą się bawić, rozwijać umiejętności społeczne i wyobraźnię, poznawać zasady zdrowego żywienia, odkrywać swoje talenty, nauczą się samodzielnie jeść, ubierać itp. Do nauki i zabaw wykorzystywany będzie sprzęt ICT (tablice, podłogi i gry interaktywne). Dzieci będą miały zapewnione pełne wyżywienie (śniadanie, II śniadanie, zupa, II danie, podwieczorek). W wyniku uczestnictwa w wychowaniu przedszkolnym dzieci będą przygotowane do podjęcia nauki w szkole, co podniesie ich szanse edukacyjne – informuje władysławowski urząd.

Warto zaznaczyć, że sam udział w projekcie jest bezpłatny. Rodzice będą musieli pokryć jedynie koszty wyżywienia dzieci. Regulamin naboru jest dostępny pod tym linkiem, a komplet niezbędnych dokumentów można pobrać tutaj. Wszelkie dodatkowe informacje o naborze są dostępne pod numerem telefonu 58 674 04 41 albo w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 3 we Władysławowie (ul. Morska 1).

Projekt „Zaczynamy od Przedszkola!” jest realizowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014–2020.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24