07.05.2019 10:50 11 mike/Wejherowo.pl

Inwestycje drogowe w Wejherowie: Konsultacje i prace w godzinach nocnych

Fot. Marek Trybański/TTM

Już w najbliższy czwartek (9 maja) odbędzie się spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami ulicy Kopernika w Wejherowie, na którym włodarze miasta przedstawią koncepcje jej przebudowy. Trwa również realizacja Metropolitalnego Węzła Integracyjnego wraz z budową tunelu w ciągu ulicy Kwiatowej. Od 15 maja prace będą prowadzone w godzinach nocnych.

Władze Wejherowa zapraszają mieszkańców miasta – zwłaszcza tych, którzy zamieszkują przy ulicy Kopernika – na spotkania konsultacyjne. Odbędzie się ono w czwartek 9 maja o godzinie 16:00 w sali konferencyjnej Filharmonii Kaszubskiej. Tematem spotkania będzie przebudowa wspomnianej ulicy.

Fot. Wejherowo.pl

W trakcie konsultacji będzie można się zapoznać z przygotowanych projektem i zgłosić swoje uwagi. Remont ulicy Kopernika ma być przeprowadzony w ramach projektu pn. „Rewitalizacja Śródmieścia Wejherowa”. Na jego realizację Gmina Miasta Wejherowa otrzymała dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014–2020.

W Wejherowie trwa również budowa Metropolitalnego Węzła Integracyjnego wraz z tunelem w ciągu ulicy Kwiatowej. Jak już informowaliśmy ponad miesiąc temu, ta długo wyczekiwana inwestycja zostanie oddana do użytku z opóźnieniem. Obecnie wejherowski magistrat informuje, że od 15 maja w rejonie budowy są przewidziane są prace w godzinach nocnych, od 22:00 do 5:00.

Fot. Wejherowo.pl

Jak informuje Skanska SA, generalny wykonawca tej inwestycji, jest to związane z koniecznością dostosowania czasu pracy do warunków określonych przez PKP PLK regulaminem zamknięć torowych – czytamy na stronie Urzędu Miasta Wejherowa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24