06.05.2019 14:45 0 Gol

W Rumi ćwiczyli pod okiem trenerki mistrzów

Mat. pras.

Szkolenie z Elisabet Martín-Mora, światowej klasy trenerką jazdy figurowej na rolkach i wrotkach, zgromadziło w Rumi adeptów tego sportu z całej Polski.

Wydarzenie przeznaczone dla polskich trenerów jazdy figurowej na rolkach i wrotkach odbyło się na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Przygotował je rumski Klub Jazdy Figurowej Spin on Rolls, we współpracy z komisją ds. jazdy figurowej w Polskim Związku Sportów Wrotkarskich. Seminarium z Elisabet Martín-Mora w Rumi to pierwsze tej rangi wydarzenie w naszym kraju.

Można śmiało powiedzieć, że to kamień milowy w rozwoju w naszym kraju dwóch nowych dyscyplin sportowych, czyli jazdy figurowej na rolkach oraz na wrotkach – zapewnia Monika Jędrzejewska, instruktor oraz prezes Klubu Jazdy Figurowej „Spin on Rolls” Rumia.

Elisabet Martín-Mora na co dzień mieszka w Barcelonie, gdzie pracuje w swoim klubie sportowym Roller Artistic. Szkoli obecnych amerykańskich i rosyjskich mistrzów świata. Jest również sędzią specjalistą technicznym z uprawnieniami Międzynarodowej Federacji Jazdy Figurowej na Rolkach (WIFSA). Trenerce podczas seminarium towarzyszyła jest córka Àngela Martín-Mora, jedna z najlepszych europejskich zawodniczek w tej dyscyplinie. Mieszkańcy Rumi mogli z trybun MOSiR-u przyglądać się szkoleniu z Elisabet i Àngelą. Hiszpańska trenerka jest bardzo zadowolona z wizyty w Polsce.

Hala MOSiR-u Rumia to doskonały obiekt do naszych treningów i organizowania zawodów międzynarodowych – powiedziała Elisabet Martín-Mora. – Jest tu idealna nawierzchnia i oświetlenie, a ludzie są bardzo gościnni i pełni pasji.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24