02.05.2019 12:24 0 Gol

Ekstraklasa na finiszu, 3 maja Arka zagra w Płocku

Fot. Arka.gdynia.pl

Przed nami ostatnie cztery kolejki Lotto Ekstraklasy. W piątek 3 maja o godzinie 18:00 Arka Gdynia na wyjeździe zmierzy się z Wisłą Płock. Ewentualna wygrana zawodników Jacka Zielińskiego może przybliżyć żółto-niebieskich do utrzymania.

Zarówno Arka, jak i Wisła w trzech meczach rundy finałowej odniosły po dwie wygrane i zanotowały jedną porażkę. W bezpośrednich spotkaniach w sezonie zasadniczym z zespołem z Płocka Arka wygrała na wyjeździe 3:1 oraz zremisowała u siebie 3:3. To drugie spotkanie miało niesamowity przebieg – od 0:2 dla gości, przez 3:2 dla gdynian i wyrównanie.

Przypomnijmy, że w Wisła przegrała w Legnicy z Miedzią 2:3, a Arka na wyjeździe pokonała Koronę Kielce 2:0.

Kieruję duże słowa uznania dla mojej drużyny, gdyż ciągle mamy pod górę, ktoś się wysypuje i mamy braki kadrowe. Chłopcy podnieśli rękawice i walczą. Mimo, że kilka kolejek temu większość ekspertów spuszczała nas już z ligi, pokazaliśmy, że w dalszym ciągu żyjemy. Walczymy, a tak naprawdę teraz ta walka się zaczęła. Brawa dla chłopaków, za wyszarpanie tych punktów w dzisiejszym meczu – mówił na pomeczowej konferencji prasowej po meczu z Koroną Jacek Zieliński, trener Arki.

Arka ma ostatnio nieco problemów kadrowych, ale zawodnicy pod wodzą trenera Jacka Zielińskiego są niebywale zmotywowani i walczą ze wszystkich sił o kolejne punkty. Po ostatnim meczu poturbowany był Maciej Jankowski, a jeszcze uraz leczył Michał Janota. Nieco dłuższa przerwa miedzy meczami powinna sprzyjać ich powrotowi do pełni sił.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24