30.04.2019 13:16 0 Gol

W Rumi tajniki łyżwiarstwa figurowego poznają pod okiem Martin-Mora

Mat. pras.

Od 1 do 5 maja w Rumi potrwa seminarium z Elisabet Martín-Mora, światowej klasy trenerką jazdy figurowej na rolkach i wrotkach, która szkoli obecnych amerykańskich i rosyjskich mistrzów świata.

Wydarzenie, przeznaczone dla polskich trenerów jazdy figurowej na rolkach i wrotkach, odbędzie się na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Organizuje je rumski Klub Jazdy Figurowej Spin on Rolls, we współpracy z komisją ds. jazdy figurowej w Polskim Związku Sportów Wrotkarskich.

Seminarium z Elisabet Martín-Mora w Rumi to pierwsze tej rangi wydarzenie w Polsce.

Można śmiało powiedzieć, że to kamień milowy w rozwoju w naszym kraju dwóch nowych dyscyplin sportowych, czyli jazdy figurowej na rolkach oraz na wrotkach – zapewnia Monika Jędrzejewska, instruktor oraz prezes Klubu Jazdy Figurowej „Spin on Rolls” Rumia.

Elisabet Martín-Mora na co dzień mieszka w Barcelonie, gdzie pracuje w swoim klubie sportowym Roller Artistic. Jest również sędzią specjalistą technicznym z uprawnieniami Międzynarodowej Federacji Jazdy Figurowej na Rolkach (WIFSA). Trenerce podczas seminarium będzie towarzyszyła jest córka Àngela Martín-Mora, jedna z najlepszych europejskich zawodniczek w tej dyscyplinie.

Mieszkańcy Rumi będą mogli z trybun MOSiR-u przyjrzeć się szkoleniu z Elisabet i Àngelą w dniach:

– piątek 3 maja od godz. 11:00 do 12:00 – jazda figurowa na rolkach

– sobota 4 maja od godz. 11:00 do 12:00 – jazda figurowa na wrotkach

Wstęp na trybuny jest wolny. Zapraszamy serdecznie – zachęca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24