04.05.2019 09:40 1 PM

‘Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek’ – strażacy obchodzą swoje święto

Fot. archiwum

Dzień Strażaka obchodzony jest w Polsce od 2003 roku jako święto zawodowe, ustanowione przez Sejm RP. Przypada na 4 maja, w dniu wspomnienia w Kościele katolickim Świętego Floriana.

Strażacy wypełniają służbę, która od wielu lat cieszy się ogromnym zaufaniem społecznym. Z badań statystycznych wynika, że przekracza ono nawet 90%. Takich wyników mogą strażakom pozazdrościć przedstawiciele innych resortów, choć warto podkreślić, że nie są one dziełem przypadku. To efekt ciężkiej pracy i zaangażowania, które jest wpisane w ich zawodową codzienność. W piątek obchodzili swoje święto strażacy z powiatu wejherowskiego.

Z okazji tego szczególnego dnia przygotowaliśmy garść statystyk z wyjazdów straży pożarnej w 2018 roku. Ta z powiatu wejherowskiego uczestniczyła w prawie 2000 zdarzeń, w tym zanotowano 70 fałszywych alarmów. Najwięcej interwencji było w Wejherowie (ponad 400), kolejna w rankingu jest Rumia, gdzie straż pożarna wyjeżdżała prawie 350 razy. W powiecie puckim zanotowano prawie 1000 interwencji; tutaj fałszywych zgłoszeń było ponad 60. Najwięcej doniesień pochodziło z Władysławowa i Pucka.

Warto zaznaczyć, że Dzień Strażaka jest okazją do nominacji strażaków na wyższe stopnie, a także do wręczenia cywilnych odznaczeń dla wyróżniających się mundurowych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24