29.04.2019 13:22 0 Gol

Stolem zdobył Lębork, Wikęd podzielił się punktami

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Gol Mateusza Madziąga zapewnił trzy punkty Stolemowi Gniewino! W 28. kolejce IV ligi podopieczni trenera Tomasza Dołotki pokonali Pogoń Lębork 1:0. „Cieszy to, że kontynuujemy dobrą serię” – mówi Paweł Sobczyński, zawodnik Stolema.

Wynik tego meczu został ustalony już w pierwszej połowie. Gola na wagę zwycięstwa w 27. minucie strzelił Mateusz Madziąg. Dzięki wygranej, Stolem awansował na czwarte miejsce w tabeli.

Mieliśmy trudną sytuację kadrową na ten mecz. Nawet musiałem powołać syna – mówił na pomeczowej konferencji prasowej Tomasz Dołotko, trener gniewinian. – Jestem zadowolony z pierwszej połowy, gdzie nasz zespół dominował grę. W drugiej połowie to gospodarze przeszli do inicjatywy. Zdominowali nas piłkarsko. Ale mieliśmy trochę szczęścia. Kilka razy dobrze bronił nasz bramkarz.

Cieszy to, że kontynuujemy dobrą serię. W pierwszej połowie uważam, że byliśmy zdecydowanie lepsi i przy odrobinie szczęścia wynik mógłby być wyższy. W drugiej połowy Pogoń grała bardziej bezpośrednio i bardzo agresywnie, przez co zmusiła nas do obrony – dodał Paweł Sobczyński, piłkarz Stolema.

Z kolei z jednym punktem 28. serię spotkań IV ligi zakończył Wikęd Luzino, który na wyjeździe zremisował ze Wdą Lipisz 1:1. Natomiast walczący o utrzymanie Orkan Rumia musiał uznać wyższość lidera tabeli, Gryfa Słupsk, któremu uległ aż 0:3.

Już jutro (30 kwietnia) czeka nas pierwszy mecz w ramach 29. kolejki. Szczególnie dla kibiców z powiatu wejherowskiego będzie on arcyciekawy. W Luzinie miejscowy Wikęd podejmie Stolem. Początek spotkania o godzinie 18:00. Pozostałe mecze tej kolejki zaplanowano na 1 maja.