25.04.2019 11:05 0 Gol

Przeszkolili 1000 wolontariuszy na MŚ U-20 w Polsce

Fot. Pixabay.com

Przygotowania do Mistrzostw Świata U-20 w Polsce wkroczyły już w decydującą fazę. Ich częścią są m.in. szkolenia dla grupy około 1000 wolontariuszy, organizowane we wszystkich sześciu miastach gospodarzach turnieju.

Rekrutacja do Programu Wolontariatu PZPN przy Mistrzostwach Świata FIFA U-20 Polska 2019 trwała od września ubiegłego roku i składała się z dwóch etapów. Do końca grudnia kandydaci przesyłali elektroniczne wnioski rekrutacyjne. W sumie napłynęło ich ponad 1800. Następnie wybrane osoby zostały zaproszone na rozmowy rekrutacyjne, a ich rezultatem były rekomendacje, na podstawie których Lokalni Koordynatorzy Wolontariatu sześciu miast gospodarzy dokonywali ostatecznego wyboru wolontariuszy – podaje portal Gdyńskie Centrum Sportu.

Kwiecień jest dla wolontariuszy miesiącem szkoleń w celu zapoznania ich z podstawowymi informacjami o turnieju i procedurami akredytacyjnymi, a także wzajemnej integracji. W pierwszy weekend miesiąca Koordynatorzy Programu Wolontariatu PZPN spotkali się z wolontariuszami z Bydgoszczy i Tychów. Tydzień później odwiedzili Gdynię oraz Bielsko-Białą.

Szkolenia trwają dwa dni. Pierwszy dedykowany jest Liderom, czyli grupie najbardziej doświadczonych wolontariuszy, którzy będą zarządzać pracą pozostałych w poszczególnych obszarach działań. Podczas warsztatów z komunikacji przygotowujemy ich m.in. do pracy w zespole, delegowania zadań, uczymy sposobów motywowania zespołu oraz rozwiązywania potencjalnych problemów – mówi Magdalena Gałecka, specjalista ds. wolontariatu PZPN przy Mistrzostwach Świata FIFA U-20 Polska 2019. – Drugiego dnia spotykamy się z całą ekipą wolontariuszy. Najpierw przeprowadzamy ich przez wszelkie kwestie organizacyjne, np. proces akredytowania czy odbiór pakietu wolontariusza, a następnie zapraszamy do udziału w specjalnie zaprojektowanej grze miejskiej, mającej na celu poznanie topografii miasta i stadionu oraz wzajemną integrację – dodaje.

Po świątecznej przerwie, w ostatni weekend kwietnia, Koordynatorzy Programu Wolontariatu PZPN spotkają się z wolontariuszami w dwóch pozostałych Miastach Gospodarzach – Lublinie oraz Łodzi. Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019 rozpoczną się 23 maja meczami w Łodzi, Lublinie, Gdyni i Bydgoszczy, do których dzień później dołączą Tychy oraz Bielsko-Biała. Pierwszych medalistów mundialu poznamy w piątek 14 czerwca w Gdyni, gdzie odbędzie się mecz o trzecie miejsce. Wielki finał rozegrany zostanie w sobotę 15 czerwca w Łodzi.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24